درباره وکیلنیک

ما چیزی فراتر از یک موسسه حقوقی هستیم

وکیلنیک از سال 95 با همکاری تعدادی از وکلا با ایدهء یک اپلیکیشن حقوقی همه کاره شروع به کار کرد. در طول سالها فعالیت، ما توانستیم خدمات حقوقی متنوعی را به این بستر اضافه کنیم. امروز مفتخریم که بیان کنیم تقریبا هیچ مشکل، چالش یا نیاز حقوقی ای نیست که در وکیلنیک قابل حل شدن نباشد. وکیلنیک توانسته است تمام خدمات حقوقی، قضایی و ثبتی مورد نیاز شهروندان محترم را در یک اپلیکیشن گردآوری نماید. شما با نصب اپلیکیشن وکیلنیک و یا استفاده از این وب سایت، مجموعه کاملی از خدمات حقوقی، قضایی و ثبتی را در دستان خود دارید. جستجوی وکلا، نمونه دادخواست و لایحه، مشاوره حقوقی، اخبار حقوقی، استعلام اسناد و … تنها بخشی از امکاناتی است که در دسترس شما خواهد بود.

 درباره ما بیشتر بدانید

سامانه وکیلنیک توسط یک تیم حقوقی و یک تیم فنی در استان تهران طراحی شده است. تیم حقوقی این اپ متشکل از تعدادی از وکلای جوان و حرفه ای و تیم فنی متشکل از تعدادی از نخبگان عرصه دیجیتال میباشد. این سامانه بستری را فراهم میکند تا مردم بتوانند در سریع ترین زمان ممکن به مجموعه ای از خدمات حقوقی، قضایی و ثبتی و همچنین به بانکی از وکلا و مشاوران حقوقی در نزدیکی شان دسترسی داشته باشند. همچنین وکلا و مشاوران محترم نیز میتوانند با ثبت نام در این بستر، خود را به انبوهی از متقاضیان مشاوره های حقوقی متصل و معرفی کنند. هدف اصلی ما در این پروژه علاوه بر سرعت در یافتن وکیل یا مشاور حقوقی، ارایه مشخصات و جزییات تخصصی از وکلا یا مشاوران است تا دقیق ترین گزینه ممکن را برای شما فراهم کنیم. خدمات دیگری که شما در این نرم افزار از آنها بهره مند میشوید عبارت است از: خدمات قضایی آنلاین، خدمات ثبتی آنلاین، اخبار حقوقی، پادکست های حقوقی و …

با تشکر از همراهی شما

قوانین، مقررات و ضوابط استفاده از سامانه «وکیلنیک»

قبول عبارت «شرايط را مطالعه كرده و مقررات را قبول دارم» به منزله بررسي تمام محتويات این سند و پذیرش شرایط مندرج در این توافق‌نامه تلقي شده و به اندازه امضاي دست نويس الزام آور خواهد بود. توجه داشته باشید شرایط، الزامات و تعهدات عضویت در سامانه «وکیلنیک» در بازه های زمانی امکان تغییر دارد و شرح آن همیشه در دسترس کاربران قرار خواهد بود. ممکن است برخی از بخش‌های مورد اشاره در این سند در زمان قبول شما هنوز به بهره برداری نرسیده باشد. مسولیت هرگونه توافق و قرارداد بین کاربر عادی و کاربر متخصص در خارج از چارچوب این سند و خارج از سامانه وکیلنیک متوجه وکیلنیک نیست و برعهده طرفین خواهد بود.

 •  الف) آشنایی با عبارات و اصطلاحات

عبارات و اصطلاحات تخصصی به کار رفته در این قرارداد به شرح زیر است.

1- سامانه: مجموعه یا گروهی از داده ها، سایت ها، نرم افزارها، صفحات مجازی، محتوا و …  مرتبط یا غیر مرتبط است که با هم، هدف یا اهداف ویژه‌ای را دنبال می‌کنند.

2- سامانه جستجوی وکیل «وکیلنیک»: یک بستر اینترنتی دو طرفه (شامل وبسایت و نرم افزار) برای ایجاد ارتباط بین وکلا، حقوق‌دانان و مشاوران حقوقی متخصص و مراجعانی است که نیاز به دریافت خدمات حقوقی دارند. در این سند از سامانه «وکیلنیک» با عنوان «وکیلنیک» یاد خواد شد.

3-  کاربر عادی: هر شخصی حقیقی که از طریق یک نام کاربری (شماره تلفن همراه) و رمز عبور به سامانه وکیلنیک دسترسی پیدا می‌کند و از خدمات موجود بهره می برد.

4-  کاربر متخصص: کاربر متخصص فرد دارای تحصیلات حقوقی در کلیه گرایش های این رشته تحصیلی شامل وکیل پایه یک کانون وکلای دادگستری، وکیل پایه یک مرکز وکلای قوه قضاییه، کارآموز کانون وکلای دادگستری، کارآموز مرکز وکلای قوه قضاییه، اساتید حقوق دانشگاهها، سردفتران و دفتریاران است که مدارک مربوط به  تخصص او در سامانه «وکیلنیک» احراز  شده است.

5- حساب کاربری، پنل کاربری یا پروفایل: حساب کاربری یا پروفایل شما، درگاه شخصی شما است که از طریق یک نام کاربری (شماره تلفن همراه) و رمز عبور به آن دسترسی پیدا می‌کنید، و از طریق آن به خدمات حقوقی مورد درخواست (برای کاربر عادی) یا ارائه خدمات حقوقی (برای کاربر متخصص) دسترسی خواهید داشت.

6- مشاوره حقوقی: نوعی ارتباط بین کاربر متخصص و کاربر عادی است حول موضوع انتخاب شده در مشاوره و طرح موضوع و دریافت نظریه وکیل، ارائه راهکار قانونی و رفع ابهامات کاربر عادی در موضوع مورد مشاوره. این مشاوره حقوقی می تواند به صورت تلفنی و حضوری و یا ثبت پرسش حقوقی به صورت آنلاین با کاربر متخصص انجام پذیرد.

10- هزینه مشاوره: وجه قابل پرداخت توسط کاربر عادی برای انجام مشاوره حقوقی تلفنی، پیامکی، حضوری و آنلاین که نسبت به نوع مشاوره ممکن است متفاوت باشد و باید به کاربر متخصص پرداخت شود.

11- هزینه تنظیم اوراق قضایی: وجه قابل پرداخت توسط کاربر برای نگارش و تنظیم انواع اوراق قضایی شامل انواع لایحه، شکواییه، دادخواست، اظهارنامه، اقرارنامه، توافقنامه، قراردادها و به طور کلی انواع متون حقوقی مورد استفاده در محاکم قضایی

12- حق الوکاله: هزینه های مربوط به وکالت شامل حق الوکاله توافقی یا تعرفه ای و هزینه سفر و سایر هزینه هایی می شود که وکیل در جهت انجام وظایف وکالتی خود متحمل می شود.

13- استفاده شخصی: خودآموزی و مقاصد شخصی به‌جز هرگونه دسترسی گروهی از هرگونه محتوا، داده، نرم افزار، اطلاعات، سند و … . هرگونه استفاده گروهی و انتشار داده هایی که برای استفاده شخصی در اختیار کاربر عادی یا متخصص قرار میگیرد، بدون اجازه مولف، ممنوع بوده و برای وکیلنیک حق پیگرد قانونی محفوظ است.

14- پشتیبانی: کلیه پشتیبانی‌ها (اعم از پشتیبانی مالی، سفارشات، فنی و دیگر موارد) صرفا از طریق قسمت پشتیبانی سایت وکیلنیک انجام خواهد شد.

15- تفسیر: هرگونه ابهام در تعبیر و تفسیر در شرایط و تعهدات اعلامی جهت استفاده و فعالیت در سامانه وکیلنیک، توسط موسسین و مدیران این وبسایت بیان و مشخص می شود، کلماتی مثل «شامل»، «ازجمله»، «همچون»، «مثل» و «از قبیل» به‌هیچ‌وجه محدودکننده نیستند و وقتی جایی از صلاحدید خودمان صحبت می‌کنیم، منظور صرفاً صلاحدید مدیران و متصدیان ذیصلاح در سامانه وکیلنیک است (مگر آنکه در توافقنامه به گونه دیگری بیان ‌شده باشد).

16- قوانین حاکم: وکیلنیک وبسایت یا پلتفرم خود را از داخل ایران اداره می‌کند. درنتیجه قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران در مورد آن نافذ هستند و وکیلنیک از قوانین و مقررات ایران پیروی می‌کند و تحت نظام قضایی و حقوقی ایران عمل خواهد کرد.

17- محتوا: کلیه مطالب اعم از تصویری، نوشتاری و صوتی موجود در وب‌سایت و نرم فزار است که شامل و نه محدود به اطلاعات، داده‌ها، گرافیک، نرم‌افزار، آیکون، دکمه، علائم تجاری، سرویس‌های الکترونیکی، تصاویر، فایل‌های صوتی و تصویری است. درصورتی‌که محتوا توسط وکیلنیک بارگذاری شود، محتوای موجود در سامانه وکیلنیک اگر توسط کاربر بارگذاری شود، محتوای کاربران نامیده می‌شود.

18- محتوای حقوقی: کلیه اسناد حقوقی و قراردادهای موجود در سامانه وکیلنیک است، مالکیت محتوای حقوقی متعلق به وکیلنیک است و در صورت خرید محتوا توسط کاربران صرفاً مجوز استفاده از محتوای حقوقی داده می‌شود نه مالکیت محتوای حقوقی.

19- خدمات وکیلنیکوکیلنیک یک پلتفرم حقوقی بر خط (Online) است. خدمات آن شامل و نه محدود به مشاوره حقوقی آنلاین (امکان طرح پرسش حقوقی توسط کاربر عادی از طریق سامانه وکیلنیک به صورت مکتوب و دریافت پاسخ قانونی توسط متخصصین ) – مشاوره حقوقی تلفنی (شامل رزرو و پرداخت هزینه و تعیین وقت مشاوره حقوقی تلفنی برای کاربر عادی و ارائه مشاوره حقوقی تلفنی توسط کاربران متخصص) – مشاوره حقوقی پیامکی (شامل رزرو و پرداخت هزینه و تعیین وقت مشاوره حقوقی پیامکی برای کاربر عادی و ارائه مشاوره حقوقی پیامکی توسط کاربران متخصص) – مشاوره حقوقی حضوری (شامل رزرو و پرداخت هزینه و تعیین وقت مشاوره حقوقی حضوری برای کاربرعادی و ارائه مشاوره حقوقی حضوری توسط کاربران متخصص به کاربر عادی مراجعه کننده به محل مشاوره) – قبول وکالت در پرونده (اعلام وکالت رسمی دادگستری توسط وکلا در خصوص پیگیری حقوق موکل در پرونده های قضایی و شبه قضایی و امور اجرایی و اداری طبق شرایط و تعهدات مندرج در وکالتنامه و قرارداد جداگانه وکالت با وکیل خارج از سامانه وکیلنیک) – خدمات محاسبات حقوقی (امکان استفاده ار سرویس محاسبات حقوقی پلتفرم وکیلنیک برای کاربران جهت محاسبه مهریه به نرخ روز، خسارت تاخیر تادیه دین، سهم الارث، دیه قتل، دیه سقط جنین، دیه بر اساس دادنامه) – بانک لوایح و اسناد حقوقی و قضائی و قراردادها (شامل تنظیم اوراق قضایی مانند انواع لوایح، دادخواست، شکواییه، اظهارنامه و استشهادیه بنابر درخواست و نیازمندی کاربر عادی توسط کاربر متخصص، ارائه و تنظیم و نگارش انواع قراداد بر اساس تخصص کاربر متخصص بنا به سفارش کاربر عادی و یا استفاده از فرم‌های پیشنویس آنها)- ارائه خدمات داوری – کنترل کیفیت و فرایند پرونده‌های حقوقی – مرکز تماس و پشتیبانی حقوقی مردم برطرف متخصصین (وکلا و کارشناسان حقوقی) – درخواست ثبت شرکت، اختراع، برند در داخل و خارج – درخواست ارزیابی حقوقی هوشمند (شامل ثبت پرونده قضایی، شرح حال پرونده، مدارک پرونده و موضوع مورد تقاضا، توسط کاربر عادی در سایت وکیلنیک و متعاقبا بررسی تخصصی و اعلام راهکار توسط کاربران متخصص جهت انجام پروسه قضایی، میزان و درصد پیش بینی موفقیت، مدت زمان انجام و مبلغ حق الوکاله) توسط وکیل و کارشناس حقوقی برای کلیه اشخاص حقوقی و حقیقی و پشتیبانی تمامی خدمات اعلامی در بالا می باشد.

 • ب) مسئولیت ها و تعهدات عمومی کاربران-حساب کاربری

1- کاربران اعم از کاربر عادی و کاربر متخصص با ثبت نام در نرم افزار یا وبسایت وکیلنیک و همچنین با هر بار استفاده از پلتفرم می‌پذیرد که شرایط، الزامات و تعهدات استفاده از سایت و نرم افزار وکیلنیک و همچنین قوانین حفظ حریم شخصی سامانه وکیلنیک را به صورت کامل مطالعه کرده و با اطلاع کامل از شرایط و معانی آن و بدون هیچگونه محدودیت و شرطى، مفاد این اسناد را پذیرفته و در صورت عدم موافقت با آن، لازم است بلافاصله استفاده از نرم افزار و سایت وکیلنیک را متوقف نماید. هرگونه استفاده از سایت و نرم افزار وکیلنیک به معنی پذیرفتن شرایط مندرج در این سایت است. سامانه وکیلنیک هیچ توافقی با کاربران خارج از این شرایط ندارد. قوانین جمهوری اسلامی ایران بر تعبیر، تفسیر، اجرا و تأثیر این توافق‌نامه حاکم خواهند بود. در صورت وجود هر گونه ابهام در متن این اسناد کاربر موظف است ابهامات خود را با قسمت پشتیبانی سایت درمیان گذاشته و تا زمان رفع ابهام از استفاده از سامانه وکیلنیک خودداری نماید.

2- قوانین و مقررات ذکر شده ممکن است در طول زمان تغییر کند. سامانه وکیلنیک موظف است پس از هربار تغییر  در شرایط و قوانین، اِعمال تغییرات را از طریق سایت یا نرم افزار به کاربران به صورت عمومی اعلام نمیاد.

3- کاربر متعهد می‌گردد که صرفاً با شماره تلفن همراه متعلق به خود نسبت به ثبت نام در سامانه وکیلنیک اقدام نماید. در غیر این صورت در برابر صاحب امتیاز خط تلفن همراه، تماماً مسئول بوده و وکیلنیک به محض آگاهی از این موضوع می تواند نسبت به لغو عضویت کاربر مذکور اقدام نماید.

3- بنا به مورد و حسب صلاحدید وکیلنیک، امکان دارد در ارائه برخی خدمات از کاربر عادی و کاربر متخصص درخواست اطلاعات تکمیلی، ارائه مدارک و یا اصلاح اطلاعات گردد؛ در این صورت کاربر، متعهد به ارائه اطلاعات و یا اصلاح اطلاعات درخواستی در مدت اعلام شده از سوی وکیلنیک خواهد بود. در غیر این صورت پلتفرم وکیلنیک می‌تواند حساب کاربری وی را مسدود کرده و از ارائه خدمات به کاربر مذکور خودداری کند.

4- کاربران بالاخص کاربران متخصص، در صورتی که برای ثبت نام در حساب کاربری و تکمیل اطلاعات، عمدا و یا سهوا از درج، تقلید یا جعل هویت دیگران استفاده کنند، در هنگام استعلام و تایید صلاحیت و دسترسی کاربران متخصص، حساب کاربریشان رد خواهد گردید. همچنین امکان محرومیت همیشگی برای کاربر فوق وجود خواهد داشت.

5- کاربران مجاز نیستند که نام کاربری و رمز ورود حساب خود را در اختیار شخص دیگری قرار بدهند، و یا به کسی اجازه بدهند به‌حساب و خدمات ارائه‌شده دسترسی پیدا کند.

6- کاربران اعم‌از متخصص و عادی متعهد به نگهداری شناسه و رمز عبور خود می‌باشند. موکدا توصیه می‌شود نسبت به تغییر رمز عبور به صورت دوره‌ای اقدام شود. مسئولیت آثار قانونی استفاده از حساب کاربری متوجه صاحب آن می‌باشد.

7- هر زمان که کاربران از استفاده غیرمجاز از نام کاربری، رمز، حساب، یا خدمات ارائه‌شده، مطلع گشتند، باید در سریع‌ترین زمان ممکن به پشتیبانی سایت اطلاع دهند.

8- پس از ایجاد حساب کاربری، امکان حذف حساب کاربری وجود دارد. دقت داشته باشید اطلاعات حساب کاربری کاربران کاملا محرمانه تلقی شده و این اطلاعات بر اساس سطوح دسترسی و پروتکل های خاصی برای تیم پشتیبانی وکیلنیک در دسترس خواهد بود.

9- کاربران مسئولیت صحت و اصالت اطلاعاتی که در حساب خود وارد می‌کنند، را تماماً بر عهده دارند.

10- در هر زمان بنا به صلاحدید، سامانه وکیلنیک می تواند بدون هماهنگی قبلی دسترسی کاربران را ببندد و پس از آن نسبت به رفع علت انسداد با کاربر در تماس باشد.

11- کاربران مسئول هستند که نام کاربری و رمز ورود خود را محرمانه نگهدارند، و برای این کار تلاش لازم و معقول را انجام دهند.

12- کاربران خود مسئول تمام استفاده‌هایی هستند که از وبسایت و خدمات ارائه‌شده در ارتباط با حساب کاربریشان و نام کاربری و رمز ورودشان انجام می‌گیرد.

13- کاربران می‌پذیرند که وکیلنیک برای اطلاع رسانی های سامانه از بخش اعلانات استفاده نماید و از ارسال ایمیل، پیامک ، پوش نوتیفیکیشن، و یا اعلان در حساب کاربری به عنوان راه ارتباطی وکیلنیک با وی استفاده کند.

14- کاربران می‌توانند درخواست کنند که ارسال این پیام‌ها قطع شود اما می‌پذیرند که با انصراف از دریافت این پیام‌ها، ممکن است در استفاده از خدمات با مشکل مواجه شود و یا اطلاعات مقتضی بموقع به ایشان نرسد.

15- هر شخص با توجه به مدارک هویتی، تنها می‌تواند یک حساب کاربری به عنوان کاربر عادی و در صورت واجد شرایط بودن تنها یک حساب کاربری به عنوان کاربر متخصص در سامانه وکیلنیک ایجاد نماید. در صورتی که وکیلنیک اطلاع یابد که به نام یک شخص اعم از حقیقی و یا حقوقی حساب‌های کاربری متعدد وجود دارد مجاز خواهد بود نسبت به قطع خدمات و غیرفعال نمودن تمام یا هر یک از حساب‌های کاربری مذکور اقدام نماید.

16- کاربران اعم از عادی و متخصص متعهد به رعایت همه قوانین اسلامی، شرعی، اخلاقی و اجتماعی جمهوری اسلامی ایران از جمله رعایت مقررات فضای مجازی و قوانین و مقررات جرایم رایانه ای و قوانین الکترونیکی در هنگام استفاده از وکیلنیک هستند.

17- کاربران عادی و متخصص متعهد به رعایت همه قوانین اسلامی، شرعی، اخلاقی و اجتماعی جمهوری اسلامی ایران از جمله رعایت پوشش و حجاب مناسب در هنگام ثبت تصویر خود در پنل کاربری خود هستند.

18- کاربران جهت استفاده از خدمات حقوقی و بالاخص بخش پرسش و پاسخ حقوقی آنلاین و مشاوره حقوقی تلفنی، صرفا امکان ثبت درخواست برای صاحب حساب کاربری را دارند.

19- سقف استفاده از خدمات پرسش و پاسخ حقوقی انلاین رایگان برای کاربران، از نظر تعداد پرسش و بازه زمانی  در اختیار وکیلنیک بوده و پس از رد شدن کاربر از سقف معین، این امکان برای وی دارای محدودیت در پنل کاربری میشود.

20- با توجه به این قرارداد میان وکیلنیک و کاربر، وکیلنیک حق استفاده غیر انحصاری، قابل‌فسخ و غیرقابل‌انتقال از سامانه وکیلنیک را به کاربر اعطاء می‌کند. کلیه حقوق، مالکیت و منافع سامانه وکیلنیک به‌استثنای اطلاعات شخصی کاربر، در مالکیت انحصاری وکیلنیک و اشخاصی است که وبسایت وکیلنیک به آن‌ها مجوز بهره‌برداری از پلتفرم را اعطاء کرده است.

21- کاربران می‌پذیرند که وکیلنیک یک سامانه اینترنتی دو طرفه برای ایجاد ارتباط بین وکلا و حقوق‌دانان متخصص و مراجعانی است که نیاز به دریافت خدمات حقوقی دارند.

22- کاربران می پدیرند وکیلنیک صرفا یک پلتفرم مدیریت خدمات است و هیچ تعهدی نسبت به طرفین ندارد.

23- کاربر متخصص با قراردادن اختیاری اطلاعات تماسی خود (مانند شماره تلفن، آدرس و …) میپذیرد که کاربران عادی بتوانند به آن اطلاعات دسترسی پیدا کنند. استفاده کاربر عادی از اطلاعات تماسی کاربر متخصص (و بالعکس) باید بر اساس توافق فی مابین (بین کاربر عادی و کاربر متخصص) در نحوه و دفعات استفاده و همچنین بر اساس قوانین و مقررات جاری کشور جمهوری اسلامی ایران باشد.

24- کاربران متعهد می شوند در صورت هر نوع نارضایتی در خدمات ارائه شده در سامانه وکیلنیک، موضوع را از طریق مرکز پشتیبانی وکیلنیک پیگیری کرده و نمی تواند شخصا هیچگونه اقدامی انجام دهد.

25- کاربران می پذیرند در صورتی که به وبسایت ثالث متصل شوند، فعالیت آنها ممکن است علاوه بر ضوابط وکیلنیک مشمول شرایط و قوانین وبسایت ثالث نیز گردد. مسولیت استفاده از هر سامانه ثالثی بر عهده کاربر است.

26- کاربر عادی می‌پذیرد تنها زمانی نسبت به ثبت درخواست اقدام نماید که قصد واقعی استفاده از خدمات حقوقی را داشته باشد.

27- کاربران متعهد می گردند در هنگام درج دیدگاه رعایت موازین شرعی و قانونی و ادب و احترام را قائل باشند.

28- کاربر عادی می پذیرد هرگونه اطلاعات دارای جنبه سری، حیاتی یا شخصی که ممکن است مورد سوءاستفاده‌ سایرین قرار بگیرد را از اطلاعات ارسالی در درخواست های خود برای سامانه حذف کرده و سپس آن‌ها را ارسال کند. در صورت عدم رعایت این بند، مسئولیت سوءاستفاده از این اطلاعات توسط سایر کاربران بر عهده‌ی کاربر عادی خواهد بود.

29- کاربر عادی متعهد می گردد در شرح درخواست حقوقی خود، از بکار بردن اسامی افراد، شماره تماس، ایمیل، نام ارگان ها و شرکت ها، افراد سر شناس، اطلاعات شخصی و خصوصی اشخاص ثالث و امثالهم جدا خودداری کند. بدین منظور کاربر عادی متعهد به رعایت ادب و احترام و موازین قانونی در شرح درخواست های خدمات حقوقی می باشد. و کاربران تماما خود مسئول محتوای درخواست مطروحه در سایت می باشد.

30- کاربران اعم از کاربر متخصص و کاربر عادی امکان درج پرسش حقوقی یا راهکار حقوقی در بخش دیدگاه ها را نخواهند داشت، زیرا صرفا بخش دیدگاه به منظور ارسال نظرات می باشد و به پرسش های مطرح شده در قسمت دیدگاه پاسخ داده نخواهد شد و همچنین پاسخ های ثبت شده در قسمت دیدگاه مورد تایید و انتشار قرار نخواهند گرفت. بنابراین کاربران موظف هستند دقت لازم را در این خصوص به عمل آورند.

31- کاربران عادی و متخصص متعهد می گردند، از درج شماره تماس و ایمیل و کلیه راه های ارتباطی در متن درخواست و یا ارائه راهکار خود اجتناب کنند.

32- کاربران اعم از کاربر عادی و کاربر متخصص می پذیرند که باید به نحو دقیق، مطالب آموزشی و فایل های راهنمای مربوط به دریافت یا ارایه ی هر خدمت حقوقی را مطالعه نموده و بر اساس آن ها اقدام نماید. استفاده از هر یک از خدمات سامانه به معنی آشنایی کامل و بدون ابهام کاربر از شرایط و مقررات آن خدمات است.

33- وکیلنیک با استفاده از نظارت‌های خود و انجام نظرسنجی از کاربر عادی در پایان دریافت خدمت، تلاش می‌کند خدمات با کیفیت مطلوب ارائه دهد.

34- چنانچه هر یک از کاربران در زمان استفاده از خدمات سامانه وکیلنیک با مشکلی مواجه شوند، برابر شرایط فوق می‌توانند موضوع را از طریق بخش پشتیبانی سامانه مطرح و بخش های مربوطه پیگیری لازم و تلاش خود را جهت رفع مشکل و حل و فصل اختلافات بعمل خواهد آورد.

35- کاربران اعم از عادی و متخصص می پذیرند در صورتی که در خصوص پایان اقدامات هر خدمت ارائه شده توسط کاربر متخصص در بستر پلتفرم، بین ایشان اختلافی حادث گردد، تصمیم سامانه و تیم داوری حاضر در وکیلنیک فصل الخطاب خواهد بود و این تصمیم قطعی و لازم الاجرا است و هیچ اعتراضی از سوی طرفین مسموع نخواهد بود. و امکان هر گونه طرح دعوی در مجامع قانونی در این زمینه را از طرفین ساقط می کند.

36- مسئولیت های ذکر شده سامانه وکیلنیک در این سند فقط در فرضی است که کاربر عادی از طریق وبسایت یا اپلیکیشن وکیلنیک درخواست خدمت حقوقی ارسال کرده و کاربر متخصص نیز این درخواست را پذیرفته است. لذا اگر کاربران خارج از سامانه با یکدیگر بر انجام خدمت توافق نمایند هیچ گونه مسئولیتی متوجه پلتفرم وکیلنیک نخواهد بود. بنابراین هرگونه اختلاف در دریافت خدمات حقوقی از متخصصین، غیر از  سامانه وکیلنیک شامل هیچ گونه تعهد و پشتیبانی از سمت وکیلنیک نمی باشد.

37- سامانه وکیلنیک در هر زمانی به این نتیجه برسد که کاربر از این قوانین و شرایط و یا هر تعهدی، تخطی کرده‌ است، ممکن است دسترسی کاربر را به حساب کاربری اش مسدود نموده و یا به صلاحدید خود محدود، معلق یا ملغی کند. البته سامانه وکیلنیک تعهد میکند در به‌کارگیری این ضمانت اجرا و اتخاذ چنین تصمیمی، معقول و متعارف برخورد خواهد کرد.

38- کاربر عادی می پذیرد امکان حذف پرسش پاسخ داده شده توسط متخصصین، از سامانه وکیلنیک وجود ندارد، شایان ذکر است در صورت انتخاب گزینه مایل نیستم پرسش حقوقی با نام خودم نمایش داده شود، نمایش پرسش با نام ناشناس خواهد بود.

39- کاربر عادی می پذیرد در صورت ثبت دیدگاه در مورد کاربر متخصص در خصوص خدمات حقوقی اخذ شده، سامانه می تواند متن نظر مذکور را به همراه نام ایشان به نمایش عموم بگذارد یا با درج گزینه مایل به نمایش با نام خود نیستم، همچنین کاربر متخصص مربوطه نیز حق دارد پاسخ نظردهی را مستدل بیان نماید. لذا توصیه اکید می‌شود کاربر عادی متنی که تمایلی به انتشار عمومی آن ندارد و یا مواردی که ناقض قوانین هستند اظهار ننماید.

40- کاربر عادی یا متقاضی می پذیرد پس از استفاده از خدمات سایت وکیلنیک ، در صورت درخواست حذف پروفایل، سوابق کاری و پرسش های مطرح شده حذف نخواهد شد.

41- کاربر عادی می پذیرد برای دریافت مشاوره حقوقی تلفنی صرفا در زمان مقرر و اعلام گردیده از سوی متخصص، با شماره تماس در اختیار گذاشته شده، با متخصص مربوطه ارتباط برقرار نموده و مشاوره خود را دریافت نماید.

42- کاربران می‌پذیرند هزینه خدمات حقوقی  ارائه و اعلام شده از سوی متخصصین حاضر در سامانه وکیلنیک، ممکن است بسته به سابقه و‌ تخصص متخصص و ویژگی‌های خدمات حقوقی ارائه شده از جمله نوع خدمات حقوقی ، زمان خدمات حقوقی ، مدت زمان تخمینی جهت انجام خدمات حقوقی ، مکان خدمات حقوقی و تغییرات اعلام شده در حین خدمات حقوقی یا عوامل دیگر متغیر باشد. در هر صورت رقم اعلام شده از سوی متخصص بر اساس استانداردهای موجود و صلاحدید متخصص تعیین گردیده است و وکیلنیک در تعیین حق الزحمه دخالتی نداشته و در صورت پذیرش از سوی کاربران، ایشان حق طرح هیچگونه ادعا و اعتراضی دراین خصوص نخواهند داشت.

43- درج تصویر اجباري است و استفاده از هر گونه تصویر دیگر (اعم از لوگوی تجاری ،عکس افراد دیگر، نمادهای مذهبی، …) و یا عکس‌های با پوشش کم و نامناسب، خلاف مقررات سایت است و این گونه تصاویر بدون اخطار قبلی حذف خواهند شد.

 • ج) مسولیت ها، تعهدات و اختیارات کاربر متخصص

1- کاربر متخصص متعهد می گردد اطلاعات هویتی و تخصصی خود از جمله پروانه وکالت خود را به طور صحیح و حقیقی داخل حساب کاربری خود در سامانه وکیلنیک ثبت نماید تا در استعلامات انجام شده در تایید دسترسی کاربر متخصص مغایرتی وجود نداشته باشد.

2- کاربران متخصص جهت ثبت نام حساب کاربری می بایست از شماره تماس درج شده در کانون های وکلای دادگستری ایران و یا مرکز وکلا و مشاوران حقوقی قوه قضائیه استفاده نمایند.

3- کاربر متخصص متعهد می گردد در راستای ارائه‌ی خدمات خود در سامانه وکیلنیک، از هرگونه رفتار و نیز تبلیغ مخالف با شأن وکلا و تخلفاتی که مغایر با قوانین و مقررات جاری کشور بوده و یا به‌موجب آیین‌نامه‌ها و نظام‌نامه‌ها در زمره‌ی تخلفات وکلا محسوب می‌شود اجتناب نماید.

4- کاربر متخصص متعهد می گردد صرفا از طریق بستر سامانه وکیلنیک با کاربر عادی ارتباط برقرار کند. به این معنا که در مقابل درخواست کاربر عادی اقدام به راهنمایی و ارائه راهکار حقوقی و قانونی نموده و متناسب با موضوع مطروحه از سمت کاربر عادی، متخصص خدمت پیشنهادی خود را برای کاربر عادی ثبت و اعلام و کاربر عادی در صورت تمایل و رضایت، از طریق سامانه وکیلنیک بپذیرد و تنها در این صورت ارائه خدمات حقوقی اعم از مشاوره تلفنی و حضوری، تنظیم اوراق قضایی و اخذ وکالت نماید. شایان ذکر است در صورت عدم تعهد متخصص به این بند، متخصص از قوانین و شرایط استفاده از سامانه تخطی نموده و ضمن اجازه تصمیم گیری سامانه وکیلنیک بابت ادامه فعالیت و دسترسی به حساب کاربری متخصص، هر گونه تعهد و مسئولیت خارج از چارچوب ذکر شده صرفا به عهده متخصص و کابر عادی می باشد.

5- کاربر متخصص متعهد می گردد تمام تلاش خود را برای ارائه راهکار قانونی مناسب با موضوع مورد مشاوره حقوقی انجام دهد.

6- متخصص متعهد می گردد در ارائه راهکار قضایی برای پرونده ای ارجاع شده جهت ارزیابی و مطالعه پرونده تمام تلاش خود را از جهت ارائه راهکار قانونی و پیشنهادات معقول مالی انجام دهند.

7- متخصص متعهد می گردد کلیه تعاملات مالی ارائه خدمات حقوقی اعم از دریافت یا پرداخت هرگونه وجه را از طریق سامانه وکیلنیک انجام دهد. مسولیت هرگونه تراکنش مالی بین طرفین خارج از سامانه وکیلنیک، بر عهده خودشان بوده و وکیلنیک در این مورد هیچگونه مسولیتی ندارد.

8- کاربر متخصص متعهد می شود از ارائه هرگونه اطلاعات شماره حساب شخصی خود به کاربران و کسانی که با کاربر متخصص ارتباط برقرار می کنند، خودداری کنند. و در صورت اطلاع تخطی از این تعهد، حساب کاربری متخصص مسدود خواهد گردید.

9- هزینه ثبت نام برای کاربر متخصص فعلا سالیانه 12 هزار تومان بوده و ممکن است در آینده کمتر یا بیشتر شود. کاربر متخصص میتواند هر زمان که مایل باشد از استفاده از سامانه وکیلنیک انصراف دهد (مشروط بر اینکه تکالیف خود در سایت مانند مشاوره حقوقی یا تنظیم قرارداد و … که مبلغ آنها را دریافت کرده است به جا آورده باشد). پس از ثبت نام و پرداخت هزینه آن و انصراف کاربر متخصص، مبلغ پرداختی مسترد نخواهد شد. هزینه استفاده از طرح ها و پکیج ها بر اساس هر طرح و هر پکیج متغیر خواهد بود.

10- وکیل و یا متخصص حقوقی می پذیرد در صورت عدم پرداخت هزینه استفاده از خدمات سامانه وکیلنیک بدون اطلاع قبلی و هیچ شرطی حساب کاربری وی مسدود گردیده و محتوای فعالیت پنل کاربری نزد وکیلنیک باقی خواهد ماند، همچنین متخصص مربوطه حق هیچگونه اعتراض در این باره را در مراجع قضایی از خود سلب و ساقط می نماید. شایان ذکر است وکیلنیک علت مسدودی را بصورت عمومی در پروفایل فرد بیان می نماید.

11- در صورت تخلف متخصص اعم از وکیل و یا کارشناس حقوقی نسبت به عدم پرداخت کارمزد استفاده از خدمات سامانه، پس از احراز عدم پرداختی و مسدود سازی حساب کاربر متخصص، جهت رفع مسدودی پروفایل کاربری متخصص، وی موظف به پرداخت مبلغ ثبت نام بعلاوه 50 درصد آن است.

12- متخصص متعهد می گردد جز در مواردی که صراحتاً موضوع از طریق سامانه وکیلنیک به اطلاع کاربر عادی رسیده است، تعهدات خود را شخصاً انجام داده و به هیچ وجه نسبت به انتقال جزئی یا کلی تعهداتی که انجام آن‌ها را بر عهده گرفته است به دیگران اقدام نکرده یا سایرین را در انجام آن‌ها شریک ننماید.

13- کاربر متخصص موظف است، اطلاعات دریافتی از کاربر عادی (چه به شکل مستقیم و چه باواسطه و از طریق سامانه وکیلنیک) که جزو داده‌های شخصی کاربر عادی و در دایره‌ی حریم خصوصی او می‌باشد را شخصاً محرمانه حفظ نموده و نیز بر حفظ محرمانگی آن‌ها توسط کارمندان و نمایندگان خود مواظبت کرده و از هرگونه تکثیر، انتشار و ارائه محتوای آن به سایرین اجتناب نماید.

14- متخصص متعهد می گردد در صورت درخواست سامانه، زمان مشخصی را جهت آمادگی در خصوص مشاوره اعم از تلفنی و حضوری به وکیلنیک اعلام نموده و در زمان اعلامی در دسترس باشد. در صورت هماهنگی زمانی و مکانی با کاربر عادی نیز موظف است در همان زمان و مکان عرفا در دسترس باشد.

15- متخصص متعهد می گردد در صورت بروز هرگونه اختلاف و یا نارضایتی از کاربر عادی، در خدمات ارائه شده در سامانه وکیلنیک،  موضوع را از طریق مرکز پشتیبانی سایت پیگیری نماید.

16- متخصص متعهد می شود اطلاعات قانونی را پیرو موضوع مشاوره اعم از تلفنی و حضوری در اختیار کاربر عادی قرار دهد و از دادن هرگونه اطلاعات غیر قانونی به موکل خودداری نماید.

17- متخصص متعهد می گردد مشاوره رزرو شده به نام ایشان صرفا توسط خود متخصص انجام شود و چنانچه پاسخ دهی در زمان مقرر برای ایشان مقدور نمی باشد حداقل یک ساعت قبل از زمان مشاوره این مورد را به مشاوره گیرنده اطلاع دهد. در هر حال، کاربر متخصص موظف است در زمان دیگری همان خدمت را به مشاوره گیرنده ارایه دهد.

18- کاربر متخصص متعهد می گردد خود مسئول صحت و اصالت محتوای ثبت شده در قسمت تیتر، بیوگرافی و سوابق کاری و سوابق تحصیلی و محل کار ثبت شده در پروفایل خود می باشد.

19- با توجه به اینکه وکیلنیک تنها خدمات نرم افزاری ارائه داده و ایجاد ارتباط میان کاربر متخصص و کاربر عادی را تسهیل می نماید، متخصص فقط استفاده کننده از این بستر خدمات بوده لذا نمی تواند تحت عناوینی چون رابطه استخدامی، پیمانکاری و مشارکت مدعی حقی نسبت به وکیلنیک باشد.

20- کاربر متخصص در کلیه تعاملات خود با کاربر عادی از طریق ثبت در بستر وکیلنیک ، اعم از مشاوره حقوقی آنلاین، مشاوره حقوقی تلفنی و حضوری، ارزیابی حقوقی و اخذ وکالت موظف به رعایت شان وکالت می باشند.

21- کاربر متخصص فقط می تواند در قسمت ثبت اطلاعات حساب بانکی، صرفا اقدام به درج اطلاعات حساب شخصی خود نماید.

22- برای ثبت نام کاربران متخصص نیاز می باشد جهت احراز هویت وکلا، تصویر پروانه وکالت و آخرین مدرک تحصیلی بالای کارشناسی خود را در بخش مربوطه قرار دهد، این اطلاعات محرمانه تلقی شده و بر اساس سطوح دسترسی و پروتکل های خاصی برای تیم پشتیبانی وکیلنیک در دسترس خواهد بود.

23- متخصص به هر دلیلی پس از ثبت نام در سامانه درخواست غیر فعال سازی و یا حذف پروفایلش را داشت پس از غیر فعال سازی وکیلنیک مختار است نسبت به عدم فعال سازی مجدد حساب کاربری اقدامی صورت ندهد.

24- با هدف بهبود عملکرد سامانه وکیلنیک و همچنین ملاحظات امنیتی، سوابق گفتگو با کاربران، اطلاعات ثبت نامی و سوابق گفتگو با متخصصین در سیستم نگهداری می شود. متخصص هنگام ثبت نام این قوانین را قبول می کند.

25- هر عضو صرفا از يك حوزه قضائي مجاز به ثبت نام ميباشد و فقط می‌تواند یک پروفایل ایجاد کند.

 • د) شرایط و قوانین استفاده از بخش مشاوره حقوقی برخط

1- سرویس گفتگو آنلاین در وکیلنیک به جهت شناسایی و دریافت راهکار مناسب برای حل مشکل حقوقی است. در این گفتگو متخصص اعم از وکیل و کارشناس حقوقی یا سردفتر با ارائه راهنمایی‌های مربوط قدم بعدی ارائه تخصصی خود را اعلام می‌کند.

2- ارائه هرگونه خدمت از طرف متخصص منوط به ثبت سفارش خدمت و پرداخت هزینه آن است.

ثبت سفارش و پرداخت هزینه در گفتگوی آنلاین حقوقی صرفاً برای مطرح کردن «یک» موضوع و مشکل حقوقی است. در صورت نیاز به گفتگو در خصوص موضوع جدید نیازمند ثبت سفارش جدید و یا پرداخت هزینه با درخواست به متخصص هستید.

3- مدت زمان هر گفتگو بر اساس ارائه راهکار مشکل متفاوت است. متخصص می‌تواند پس از ارائه راهنمایی‌های لازم نسبت به خاتمه گفتگو اقدام کند.

4- در صورت نارضایتی از کیفیت گفتگو می‌توانید در پایان گفتگو با درج دیدگاه کارشناسان سایت را نسبت به پیگیری موضوع مطلع فرمایید.

5- هرگونه ارائه اطلاعات تماس اعم از تلفن تماس، شناسه پیام رسان‌های دیگر و راه‌های ارتباطی خارج از سامانه وکیلنیک خلاف قوانین سامانه بوده و در صورت مشاهده حساب کاربری شما بدون هماهنگی برای همیشه مسدود خواهد شد.

6- هرگونه دریافت خدمات خارج از روال کاری سامانه خلاف قوانین وکیلنیک است. وکیلنیک هیچ تعهدی نسبت به مبالغ پرداختی شما و کیفیت خدمات ارائه شده متخصص ندارد. وکیلنیک صرفاً خدماتی را نظارت می‌کند که از طریق مسیر سامانه وکیلنیک هماهنگی می‌شود.

7- گفتگو آنلاین در سامانه وکیلنیک صرفاً جهت بررسی مشکل و نیاز موکل است. و در صورتی که موکل نیاز به هر یک از خدمات حقوقی مانند: تنظیم اوراق قضائی٬ گفتگو تلفنی و دیگر خدمات داشته باشد، کاربر متخصص موظف است با مذاکره با موکل و اعلام قوانین سامانه، وی را در ابتدای گفتگو آگاه سازد.

8- سامانه وکیلنیک ویژه مذاکره و تبادل اطلاعات و مدارک به‌صورت کاملاً خصوصی و امن است. هرگونه اعلام و یا دریافت اطلاعات تماس٬ هدایت موکل به ارتباط خارج از سامانه خلاف قوانین وکیلنیک بوده و در صورت مشاهده حساب کاربری متخصص برای همیشه بدون اطلاع قبلی مسدود خواهد شد.

9- در قوانین به موکل اعلام شده است که هر گفتگو تنها برای درج یک موضوع و مشکل است. در صورت نیاز به اعلام موضوعات بیشتر لازم است ثبت سفارش جدید برای ایشان انجام شود.

10- پس از پاسخگویی مناسب به پرسش‌های موکل می‌توانید با هماهنگی موکل به گفتگو پایان دهید. کاربر متخصص موظف است پایان مشاوره را به مشاوره گیرنده اطلاع دهد.

11- یک مشاوره آنلاین تا 48 ساعت باز میماند و کاربر متخصص نمیتواند بدون پایان دادن به مشاوره، گفتگوی آنلاین را ترک کند.

12- کاربر متخصص برای ارائه پاسخ حقوقی ملزم به ارائه توضیحات کافی می باشد وصرف ارائه پاسخی یک کلمه و کمتر از یک خط مورد قبول نمی باشد. 

13- در مواردی پرسش کاربر عادی گنگ می باشد یا دارای توضیحات کافی نمی باشد، با ذکر پاسخ حقوقی مناسب اگر ابهامی در سوال وجود داشت آن را به کاربر اعلام نمایید.

14- کپی برداری از سایر سایت ها یا مقالات ممنوع بوده و کاربر متخصص موظف است نظر تخصصی و تحلیلی خود را در مشاوره ارایه دهد. ارجاع به مقلات منتشر شده در مجلات معتبر بلامانع است.

15- چنانچه وکیلنیک به هر دلیلی به این نتیجه برسد که حضور هر یک از کاربران اعم از متخصص یا مشتری می‌تواند امنیت و آرامش کاربران و کیفیت ارائه خدمات را در معرض کاستی و خطر قرار دهد و یا از قوانین و مقررات مندرج استفاده از سامانه تخطی نماید، وکیلنیک طبق صلاحدید خود مجاز به مسدود کردن حساب کاربر مذکور به صورت موقتی یا دائم است. در این صورت، کاربر حق طرح هیچگونه ادعا و یا اعتراضی را نخواهد داشت.

 • شرایط، الزامات و تعهدات در تعاملات مالی  

1- مبلغ قابل پرداخت برای خرید خدماتی اعم از حق المشاوره مشاوره تلفنی و حق المشاوره حضوری، وکالت در پرونده، ارزیابی حقوقی و … توسط کاربر متخصص ارائه شده و وکیلنیک فقط در صورت اعتراض یا گزارش کاربران اعم از متخصص و عادی با مبالغ نامتعارف برخورد خواهد کرد. وکیلنیک هیچ مسئولیتی در جهت درج بهترین قیمت ندارد.

2- با توجه به اینکه اعلام هزینه توسط کاربر متخصص، ایجاب محسوب می گردد و قبول یا رد آن توسط کاربر عادی کاملا اختیاری است، لذا توافق حاصله مطابق ماده 10 قانون مدنی بوده و فی مابین کاربر عادی و کاربر متخصص نافذ است.

3- کاربر عادی می پذیرد پرداخت هزینه خدمات فقط از طریق روش‌های ارائه شده در سامانه وکیلنیک در بخش پنل کاربری صورت گیرد. این روش‌ها با عنوان روش های پرداخت در این سند ارائه شده است.

4- کاربر عادی می پذیرد درصورت پرداخت ناموفق از طریق درگاه بانکی، شخصا مسئول پیگری وجه کسر شده از سیستم بانکی مربوطه می باشد و از سمت وکیلنیک، وجه مذکور پرداخت نشده محسوب می شود و وکیلنیک در این خصوص مسئولیتی ندارد.

5- اگر تراکنش پرداخت هزینه خدمت توسط عامل پرداخت (که خارج از کنترل ما است) برگشت بخورد، یا دچار مشکلی شود، و همچنین اگر تحت شرایط ذکر شده در این توافقنامه هزینه پرداختی توسط کاربر عادی یا مشتری عودت داده شود، سامانه حق دارد دسترسی کاربر به محتوای خریداری‌شده و دریافت خدمات را معلق یا ملغی کند.

6- اگر به هر دلیلی تراکنش مشکوک و غیرقانونی اتفاق بیافتد، تراکنش‌های انجام‌ شده لغو و باطل خواهد شد و وکیلنیک دسترسی کاربر به محتوای خریداری‌شده و خدمات دریافتی را معلق یا ملغی خواهد کرد، و همچنین این حق را برای خود محفوظ می‌دارد که به صلاحدید وکیلنیک حساب کاربری مربوطه را معلق یا مسدود کند.

7- وکیلنیک بنابر سیاست های کاری خود در بازه های زمانی مختلف کدهایی به منظور تخفیف یا هدیه به کاربر عادی یا متخصص ارائه می کند که با وارد کردن این کدها در سامانه، درصدی از هزینه خدمت حقوقی یا هزینه عضویت در سایت کسر می گردد یا درصدی از هزینه مذکور به کاربر برگردانده می ‌شود و یا مبلغ مشخصی به اعتبار کاربر در سامانه وکیلنیک اضافه ‌می شود. نحوه ارائه این خدمات و تعیین مهلت استفاده از آنها، منوط به تشخیص و صلاحدید سامانه وکیلنیک بوده و در صورت عدم تعلق کدهای مذکور، کاربر حق طرح هیچگونه ادعا و اعتراضی را در این خصوص نخواهد داشت.

8- کاربران می‌پذیرند که اجازه انتقال یا فروش کدهای تخفیف و هدیه را به اشخاص دیگر ندارند. همچنین کاربر عادی مجاز نیست این کدها را به صورت عمومی منتشر کند. حتی اگر سامانه در فضاهای عمومی به نحوی که در دسترس عموم است، این کدها را منتشر کرده باشد.

9- کاربر عادی می‌پذیرد کدهایی که جهت افزایش اعتبار یا کاهش هزینه خدمات حقوقی به وی داده می‌شود، ممکن است منقضی شوند. از آنجایی که سامانه وکیلنیک برای ارئه این کدها هزینه ای از کاربر عادی دریافت نمی‌کند، این حق برای وکیلنیک محفوظ است که مبلغ یا درصد تاثیر این کدها را حتی پس از انتشار آنها تغییر دهد یا در صورت لزوم آنها را باطل کند.

10- چنانچه سامانه تشخیص دهد که استفاده از این کد به دلیل خطای فنی یا تخلف، صورت گرفته و غیر مجاز بوده است می‌تواند این کدها یا اعتباری که در نتیجه استفاده از آنها به حساب کاربر عادی اضافه شده است را باطل یا حذف کند.

11- در صورتی که کاربر عادی به دلیلی درخواست عودت وجه مرتبط با برخی درخواست های حقوقی مانند کاربهاء مشاوره تلفنی و مشاوره حضوری پرداخت شده در سامانه وکیلنیک را داشته باشد تحت شرایط مندرج در این توافقنامه، این امکان عودت وجه وجود خواهد داشت.

12- درخواست های عودت وجه، که از طریق بخش پشتیبانی ثبت گردیده است، پس از بررسی در صورت حائز شرایط بودن به بخش مالی ارجاع داده شده و پس از مجوز تایید پشتیانی، به حساب کاربری باز خواهد گشت و توسط بخش مالی وجه به حساب بانکی کاربر عودت پیدا می کند. این پروسه ممکن است تا چندین روز کاری طول بکشد.

13- جهت بررسی علت درخواست عودت وجه سفارش، از طریق بخش پشتیبانی سامانه، تلفن یا ایمیل برای بررسی علت درخواست، با کاربر ارتباط برقرار می‌شود.

14- کاربران عادی متعهد می شوند، در استفاده از سرویس خدمات غیر از مشاوره مانند تنظیم انواع اوراق قضایی و متون حقوقی، در صورتی که عدم رضایت احتمالی خود از اوراق تنظیمی را ظرف 7 روز کاری برای متخصص مربوطه اعلام نکنند، خدمات ارائه شده با کمال رضایت تلقی گردیده و امکان هرگونه اعتراض سلب و ساقط می گردد.

15- در صورت رزرو مشاوره حقوقی تلفنی و مشاوره حقوقی برخط توسط کاربر عادی و پرداخت هزینه، چنانچه خدمت مربوطه را دریافت ننموده باشد و دلیل کنسلی مربوط به شخص مشتری باشد 30% از هزینه پرداختی کسر و الباقی آن در حساب کاربری درج خواهد شد و کاربر با تکمیل اطلاعات حساب بانکی خود در بخش امور مالی حساب کاربری و ثبت درخواست تسویه حساب، مبلغ را دریافت خواهد نمود.

16- دلایل کنسلی مربوط به کاربر عادی مانند:

 • عدم حضور کاربر عادی در موعد مقرر ثبت شده در سفارش به مقر مربوط به کاربر متخصص
 • در دسترس نبودن تلفن کاربر عادی پس از 3 بار پیگیری توسط پشتیبان
 • عدم برقراری تماس تلفنی کاربر عادی در ساعت هماهنگ شده با کاربر متخصص
 • انصراف از ثبت خدمت پرداختی مذکور
 • اعلام حل و فصل شدن مشکل حقوقی کاربر عادی به طرق دیگر

17- اگر کاربر عادی از کیفیت مشاوره حقوقی رضایت نداشته باشد و اعتراض خود را ظرف 24 ساعت پس از دریافت مشاوره اعلام نماید و برای تیم پشتیبانی محرز گردد، سامانه در وهله اول با ارجاع خدمت مشاوره حقوقی به متخصص دیگر درصدد ایجاد رضایت کاربر عادی بر می آید. اگر کماکان عدم رضایت حاکم باشد اقدام به عودت وجه خدمت بدون کسر مبلغ از ارزش خدمت مبلغ پرداختی تماما عودت می گردد. مناسب و متعارف بودن مشاوره انجام شده به تشخیص وکیلنیک است.

18- امکان کنسل و عودت وجه برای خرید و دانلود قراردادهای مورد ارائه وجود ندارد.

19- در مورد خدماتی نظیر پرداخت وجوه کاربهاء تنظیم اوراق قضایی و مطالعه پرونده و ارزیابی و ارائه راهکار، امکان عودت وجه وجود ندارد.

20- اگر بر اساس تشخیص سامانه وکیلنیک مشخص شود که از سیاست عودت وجه سامانه وکیلنیک سوء استفاده می‌شود، این حق برای وکیلنیک محفوظ است که حساب کاربری مذکور را غیرفعال یا مسدود کند و استفاده کنونی یا آتی کاربر از خدمات و محصولات سامانه را محدود یا مسدود نماید، بدون آنکه دینی برای وکیلنیک ایجاد شود.

21- مسئولیت پرداخت تمامی هزینه‌ها و مالیات مرتبط به استفاده کاربر متخصص از وب‌سایت وکیلنیک در هرجایی که مالیاتی بر آن بسته‌شده باشد، با شخص کاربر متخصص می باشد.


 • تعهدات کاربران در موارد فنی

1- کاربران اعم از متخصص و عادی متعهد میشوند اعمال زیر را انجام ندهند: اول) ارتباط خود با دیگران را به شکل نادرستی نشان دادن. دوم) از طریق وکیلنیک به سیستم‌های کامپیوتری یا مطالبی دسترسی غیرمجاز پیدا کردن. سوم) مهندسی معکوس. چهارم) جمع‌آوری خودکار اطلاعات از طریق یا در وکیلنیک. پنجم) روش‌هایی مثل اسپایدرینگ (spidering)، خواندن صفحه‌نمایش (screen scraping)، دیتابیس اسکریپینگ (database scraping)، یا جمع‌آوری آدرس ایمیل‌ها، امثالهم. ششم) تلاش برای ایجاد وقفه یا تغییر در عملکرد وکیلنیک به هر شکلی (مثلاً از طریق ارسال انبوه پیام‌های ناخواسته یا (flooding) ایجاد بار روی سرورها و امثالهم. هفتم) وارد کردن ویروس، بمب زمانی (time bomb)، اسب تروآ (Trojan horse)، کرم، کنسل بات (cancelbot) یا دیگر روش‌های مخرب کامپیوتری و هک کردن. هشتم) استفاده از پلتفرم وکیلنیک یا هر بخشی از محتوای آن به شکلی که نقض قوانین جاری باشد.نهم) نقض حقوق مالکیت معنوی یا حقوق دیگری وکیلنیک. دهم) هرگونه رفتار فریب‌کارانه، وقیحانه، گستاخانه، گمراه‌کننده، یا توهین‌آمیز. یازدهم) استفاده از اسکریپت برای دانلود انبوه محتوا؛ تبلیغ، برندینگ، یا محتوای پروموشن (ترویجی) در وب‌سایت یا محتوای آن. دوازدهم) کپی، باز توزیع، انتقال، یا تغییر یا سوءاستفاده از محتوا، داده‌ها، یا کد وب‌سایت به‌غیراز مواردی که در این توافقنامه به کاربران اجازه داده‌شده است.

 • مسولیت ها و سلب مسولیت های وکیلنیک

1- مسئولیت محتوای منتشرشده در سامانه وکیلنیک به عهده شخص ناشر بوده و وکیلنیک صرفاً بستر ایجادشده جهت مدیریت و نگهداری است.

2- ضرر و زیان ناشی از ارائه اطلاعات خلاف واقع یا ناقص توسط کاربران بر عهده منتشر کننده و ارایه دهنده آن اطلاعات است.

3- ضرر و زیان اگر ناشی از ارائه هرگونه اطلاعات ناقص یا نادرست و یا اقدامات زیان‌بار کاربر متخصص صورت بپذیرد بر عهده کاربر متخصص است.

4- ضرر و زیانی که ناشی از انتشار اطلاعات سری و محرمانه خود یا دیگران توسط کاربر عادی به سامانه وکیلنیک یا کاربر متخصص باشد بر عهده منتشر کننده است.

5- ضرر و زیانی که ناشی از انجام مکاتبات خارج از سامانه‌، پرداخت‌ها و هرگونه تعامل و برقراری ارتباط کاربر عادی یا کاربر متخصص با یکدیگر، سایر اعضای وبسایت وکیلنیک و واحدهای پشتیبانی باشد بر عهده وکیلنیک نیست.

6- ضرر و زیانی که ناشی از هک یا نفوذ غیرمجاز به سامانه وکیلنیک باشد.

7- ضرر و زیانی که ناشی از عدم برنامه‌ریزی صحیح کاربر متخصص برای وصول دستمزد خود از کاربر عادی باشد.

8- سلب مسئولیت در ضرر و زیان ناشی از نتیجه هر راهکار حقوقی ارائه شده توسط متخصصین به کاربران عادی

9- سلب مسئولیت در خصوص دریافت خدمات یا ارائه خدمات بین کاربر عادی و کاربر متخصص خارج از سامانه وکیلنیک و به طور مستقیم

10- سلب مسئولیت در خصوص اعطای وکالت توسط کاربر عادی به کاربر متخصص خارج از سیستم و بدون آگاهی وکیلنیک

11- در هر شرایط، وکیلنیک به صلاحدید خود هرگونه خدمات ارائه‌شده را می تواند حذف نماید، برای مثال اگر منسوخ‌شده باشد، یا به دلایل قانونی یا امور اداری مجبور به انجام این کار شود. چنانچه سامانه وکیلنیک قصد داشته باشد خدمات ارائه‌شده را حذف کند، تلاش معقولی خواهد کرد تا به کاربران از طریق راههای ارتباطی اطلاع دهد، اما این کار بسته به دلیل یا ضرورتِ حذف، همیشه ممکن نخواهد بود، لذا چنانچه در دسترسی به‌حساب کاربری یا دریافت ارائه خدمات کاربر به مشکلی برخورد، می تواند از طریق پشتیبانی اطلاع دهد.

12- وکیلنیک تلاش معقولی می‌کند که محتوا یا دسترسی کاربران به وب‌سایت و نرم افزار بدون وقفه و مشکل باشد و باقی بماند، ایرادات رفع شوند، محتوای وب‌سایت عاری از ویروس و دیگر اجزاء مخرب باشد، و وب‌سایت یا محتوای آن از نظر صحت، دقت، به هنگام بودن، کامل بودن، قابل‌اعتماد بودن، و موارد مشابه برای کاربران قابل تکیه و قابل‌اعتماد باشد، ولی هیچ‌کدام از این موارد را بطور قطعی تضمین نخواهد کرد. همچنین وکیلنیک تمامی تلاش خود را برای دسترسی کاربران اعم از، کاربر عادی و کاربر متخصص به صورت شبانه‌روزی در تمامی ۷ روز هفته دارد، و سعی می‌کند هرگونه زمان ازکارافتادگی را به حداقل برساند. ممکن است با اطلاع رسانی قبلی به دلیل تعمیر و نگهداری وب‌سایت، یا دلایل و مشکلات فنی دیگر لازم باشد دسترسی کاربران به وب‌سایت یا ارائه خدمات و محتوای وب‌سایت را موقتاً متوقف یا معلق کند، ولی وکیلنیک سعی می‌کند زمانش را بسیار کوتاه کند.

12- وکیلنیک تنها ملتزم به تعهداتی است که در این توافقنامه با آن اشاره شده است. در قبال برداشت‌های ضمنی از توافقنامه هیچ تعهد و مسئولیتی بر عهده وکیلنیک نیست.

13- وکیلنیک باید کلیه اطلاعات و داده‌های ارسالی کاربران متخصص و کاربران عادی را، به جز آنچه جهت ارسال رزومه و گزارش فعالیت در دسترس عموم قرار می‌دهد، وفق خط مشی رعایت حریم خصوصی (که از طریق بخش حفظ و محرمانگی اطلاعات قابل دسترس است) حفظ و صیانت نماید.

14- وکیلنیک باید از حداکثر توان، تخصص و تجربه خود در راستای ارائه‌ی خدمات با سطح کیفیتی مطلوب جهت جلب رضایت کاربر متخصص بهره ببرد.

15- وکیلنیک باید هرگونه تغییر در مفاد این توافق‌نامه را سریعاً و صراحتاً در دسترس کاربر متخصص و کاربر عادی برساند.

16- وکیلنیک بایداطلاعات مربوط به ارائه‌ی هر خدمت حقوقی توسط کاربر متخصص را تا پایان دریافت خدمت و حل و فصل اختلافات احتمالیِ مربوط به آن، حفظ و نگهداری نماید.

17- وکیلنیک باید اطلاعات مربوط به دریافت هر خدمت حقوقی توسط کاربر عادی را تا پایان دریافت خدمت و حل‌وفصل اختلافات احتمالی مربوط به آن حفظ و نگهداری کند.

18- وکیلنیک باید مبالغی که کاربر عادی جهت پرداخت به کاربر متخصص به حساب وکیلنیک واریز کرده و وفق توافق‌نامه و مقررات وبسایت وکیلنیک، خاتمه کار محقق شده و یا نظر قطعی مرجع حل اختلاف مبنی بر آزادسازی وجه آن صادر شده است را ظرف یک هفته کاری از زمان ثبت درخواست تسویه کاربر متخصص به حساب بانکی کاربر متخصص واریز نماید.

19- وکیلنیک باید با تمام امکانات خود از جمله واحدهای پشتیبانی و رسیدگی به شکایات و فرآیند میانجیگری تمامی تلاش خود را جهت رضایت کاربران، رفع اختلافات ایجاد شده در زمان ارایه خدمات و ایجاد صلح و سازش فی مابین کاربرعادی و کاربر متخصص و همچنین کاربران با وکیلنیک را معمول خواهد داشت. در صورت بروز هرگونه اختلاف بین «کاربر عادی» و «کاربر متخصص»، نخست از طریق قسمت پشتیبانی، به رایگان طرفین را به حل مشکل ترغیب نموده و در صورت عدم حصول نتیجه، با دریافت حق‌الزحمه داوری، از طریق «مرجع حل اختلاف وکیلنیک»، به حل و فصل اختلافات بین طرفین بپردازد.

 

 • حفظ و محرمانگی اطلاعات

1- جمع‌آوری اطلاعات و استفاده از هرگونه اطلاعات شخصی درباره کاربران، تحت «سیاست حریم خصوصی» وکیلنیک قرار دارد. سامانه وکیلنیک تنها می‌تواند اطلاعات شخصی که در رابطه با استفاده‌ کاربران از وب‌سایت برای پلتفرم آشکار می‌کنند را برای مقاصد معینی استفاده کند که در سیاست حریم خصوصی سامانه وکیلنیک توضیح داده ‌شده است. پذیرش این سیاست، بخشی از توافقنامه شرایط و قوانین استفاده از سامانه وکیلنیک است.

2- سامانه وکیلنیک از اطلاعات کاربران برای ارائه سرویس باکیفیت بهتر استفاده می‌کند، همچنین از اطلاعات کاربران برای اطمینان از کارکرد سرویس‌ها براساس اهداف در نظر گرفته استفاده می‌شود.

3- اطلاعات کاربر جمع آوری می شود تا با استفاده از آن ها بتوان خدمات بهتر و مطلوب تری را در اختیار شما قرار دهد. این اطلاعات گاه به نحو مستقیم و البته محدود، در جهت معرفی شما به سایر کاربران در دسترس عموم قرار گرفته و گاه نیز، با استفاده از فرآیندهای مختلف مورد بررسی و آنالیز قرار گرفته و جهت شناسایی بهتر خواست و نیازمندی های کاربران، به خدمت گرفته می شود.

4- وکیلنیک در راستای تسهیل ارتباط کاربران سامانه با هم و نیز امکان ایجاد بستری مطمئن برای فعالیت کاربران متخصص و کاربران عادی و نیز در جهت امتیازبندی کاربران متخصص شاخص و معرفی آن ها به سایرین، برخی از اطلاعات شما را که با استفاده از فرم ها یا فایل های آپلودی شما تحصیل کرده است، در معرض نمایش عموم قرار خواهد داد. باستثای این مورد، سامانه وکیلنیک اطلاعات شخصی شما را با شرکت ها، سازمان ها و بطور کل اشخاص ثالث به اشتراک نخواهد گذاشت، مگر در شرایط زیر:

 1. اگر شما رضایت بدهید: در صورتی که از شما کسب اجازه کرده باشیم، ممکن است برخی از اطلاعات شخصی شما را به شرکت ها، سازمان ها و یا اشخاص ثالث ارائه نماییم.
 2. دستور مراجع قضایی: در صورتی که مقامات قضایی دستوری مبنی بر دریافت ارائه ی اطلاعات شما در اختیار داشته باشند، ما مجبور خواهیم بود تا اطلاعات شما را در اختیار آن ها بگذاریم.
 3. همکاران و شرکای ما: ممکن است برای بهبود کیفیت خدمات خود و شناسایی خواسته ها و نیازهای شما، برخی اطلاعات و داد های شما را برای بررسی و تحلیل در اختیار همکاران و شرکایمان قرار دهیم. به شما این اطمینان را می دهیم که استفاده ی همکاران و شرکای ما از داده های شما منطبق با موازین این سیاست نامه خواهد بود. در صورت ادغام وبسایت وکیلنیک با سامانه های دیگر و یا فروش آن به سایرین، محرمانگی اطلاعات شما کماکان محفوظ خواهد بود.

5- ما اطلاعات مرتبط با دستگاهی که با آن به استفاده از خدمات ما می پردازید را ذخیره و نگهداری می کنیم. از جمله این اطلاعات می توان به مدل سخت‌افزار، نسخه سیستم عامل، شناسه‌های خاص دستگاه و اطلاعاتی در باره شبکه تلفن همراه از جمله شماره تلفن شما اشاره نمود.

6- زمانی که شما محتوای سایت یا برنامه های ما را مشاهده می کنید، بطور خودکار برخی اطلاعات خاص جمع آوری شده و در سرورهای ما نگهداری می شود. از آن جمله است:

1. جزئیات مربوط به نحوه استفاده شما از سرویس‌های ما، از قبیل عبارت‌های جستجوی شما در سایت یا داده های مربوط به خدمات حقوقی ارائه یا دریافت شده.

2. اطلاعات مربوط به گزارش ارتباط تلفنی مانند شماره تلفن شما، شماره تلفن فرد تماس‌گیرنده، شماره‌هایی که تماس به آنها انتقال یافته، ساعت و تاریخ تماس‌ها، مدت زمان تماس‌ها، اطلاعات مسیریابی پیامک و انواع تماس‌ها.

3. آدرس پروتکل اینترنتی.

4. اطلاعات فعالیت‌های دستگاه مانند خرابی‌های ایجاد شده، فعالیت سیستم، تنظیمات سخت‌افزاری، نوع مرورگر، زبان مرورگر، تاریخ و ساعت درخواست شما و URL ارجاعی.

5. کوکی‌هایی که ممکن است بطور خاص مرورگر شما را مشخص نمایند.

6. ذخیره‌سازی اطلاعات در دستگاه شما: ممکن است ما با استفاده از روش‌هایی مانند ذخیره‌سازی در مرورگر وب (از جمله HTML 5) و نیز حافظه‌های پنهان داده برنامه، برخی اطلاعات شخصی شما را جمع آوری نموده و در بخشی از حافظه ی دستگاه شما ذخیره کنیم.

7- سامانه وکیلنیک تمام تلاش خود را به کار می گیرد تا اطلاعات ارسالی شما را در فضایی مطمئن و به دور از دسترسی های غیر ضروری، تا حد امکان از دسترسی غیر مجاز، تغییرات بدون مجوز و یا افشای سراسری حفظ نماید. در همین راستا: وکیلنیک تلاش می کند تا حتی الامکان با بهره مندی از SSl، داده ها را به نحو رمزنگاری شده تبادل نماید.

با اخذ نسخه های پشتیبانی منظم، از حذف یا مفقود شدن داده های ذخیره شده روی سرور های در اختیار خود جلوگیری کند. دسترسی مدیران و کارمندان خود را به اطلاعات کاربران، طبقه بندی و محدود نماید.

برخی از اطلاعات حیاتی شما از جمله گذرواژه ها را به نحو رمزنگاری شده ذخیره نماید.

با استفاده از قراردادهای حفظ محرمانگی یاnon–disclosure agreement (NDA)، از اطلاعات و داده های ارسالی شما که ممکن است جهت امر پردازش اطلاعات، در اختیار شرکا، کارمندان یا همکارانمان قرار گیرد، محافظت و صیانت کند.

8- ممکن است تغییرات خط مشی در فواصل زمانی مختلف و در برهه های زمانی گوناگون دستخوش تغییر و بروزرسانی شود. ما تلاش می کنیم تا این تغییرات به حقوق شما لطمه ای وارد نکند. تغییرات مزبور همواره از طریق همین صفحه قابل رویت خواهد بود. خواهشمند است در ادوار زمانی مختلف نسبت به مراجعه به این صفحه اقدام فرمایید.


سیاست حریم شخصی کاربران:

اگر شما به عنوان بازدید کننده وارد نرم افزار «وکیلنیک» میشوید و در هیچ بخشی ثبت نام نمیکنید، اطلاعاتی از شما جمع‌آوری نمی‌گردد.

اگر شما مطلبی را در هر قسمت از نرم افزار وکیلنیک نوشتید، فرض شما باید بر مبنای باقی‌ماندن آن مطلب برای همیشه باشد. این مطلب شامل نظرات، سوالات و بحث‌ها و … نیز است. در صورت وجود هر گونه استثنا، در ادامه توضیحاتی ارائه شده است.

در هنگام تکمیل فرآیند ثبت‌نام، اطلاعات شخصی دیگری درخواست می‌شود. اطلاعات شخصی شما(اطلاعات تماس و…) برای انجام امور مربوط به شخص شما مورد استفاده قرار می‌گیرند و در اختیار اشخاص حقیقی یا حقوقی دیگر قرار نخواهد گرفت. اطلاعات شخصی مانند نام، آدرس، شماره تماس و ایمیل یا اطلاعات شغلی مانند محل کار و … به جز در مواردی که برای بازدید عموم مورد نیاز است در نرم افزار قرار میگیرد، در اختیار هیچ شخص حقیقی یا حقوقی قرار نخواهد گرفت. اطلاعات مهم و محرمانه مانند شماره پروانه وکالت و … به هیچ عنوان در اختیار عموم قرار نخواهد گرفت.

شناسایی کاربر:

در هنگام ثبت درخواست برای نمایش در نقشه یا طراحی اسلایدهای تبلیغاتی هیچ ثبت نامی انجام نمیشود و حساب کاربری ساخته نخواهد شد.

بسیاری از سرویس‌دهندگان قسمتی از این گزارشات را که می‌توانند در ارزیابی صفحات محبوب، يا تشخيص اینکه چه سایتی با آن‌ها ارتباط دارد و اینکه از چه نوع جستجوگر اینترنتی استفاده شده را نگهداری می‌کنند. این گزارش‌ها در ساختن صفحات اطلاعات‌دهی آماری استفاده می‌شوند. گزارش‌های خام هرگز علنی نخواهند شد.

اين گزارشات ممکن است توسط برنامه‌نویسان در جهت حل مشکلات تکنیکی و یا ردیابی رفتارهای ناخواسته و مشکل‌آفرین شبکه‌ای که نرم افزار را دچار مشکل می‌سازند مورد استفاده قرار گیرند. آی‌پی آدرس‌های استخراج شدهٔ کاربران از این گزارش‌ها بطور متناوب برای ارتباط دادن کاربران و آدرس‌های ثبت شده در ویرایش‌ها برای بررسی سوء‌استفاده‌ها شامل کاربران خرابکاری که از چندین شناسهٔ کاربری استفاده می‌کنند، تخریبگری، اذیت و آزار دیگر کاربران و یا مواردی این چنین استفاده می‌شوند.

بارگذاری اسنادی مانند تصویر پروانه وکالت، شماره پروانه وکالت و … برای احراز هویت وکلا و مشاوران و در صورت لزوم استعلام وضعیت شغلی وکیل از مراجع ذی ربط ضروری بوده و محتوای شخصی این اسناد و اطلاعات به صورت محرمانه باقی خواهد ماند.

پیگرد قانونی:

مسئولیت قانونی محتویات بارگذاری شده در نرم‌افزار بر عهده شخص کاربر است. وکیلنیک در صورت درخواست مراجع قانونی ملزم به حذف آن شخص از روی نقشه یا اسلاید است. در این موارد ممکن است مبلغ پرداخت شده توسط کاربر مسترد شود. وکیلنیک این موارد را به شما اطلاع خواهد داد. پیگرد‌های قانونی مطالب غیراخلاقی و غیرقانونی متوجه شما است.


ورود با شناسه‌ی کاربری(ایمیل):

سیاست انتشار اطلاعات بدست‌آمده از گزارش‌ها:

طبق این سیاست وکیلنیک، اطلاعات شخصی قابل شناسایی جمع‌آوری شده در گزارشات یا رکوردهای بانک اطلاعاتی بوسیله‌ی قابلیت بررسی کاربر، توسط مدیران دارای صلاحیت در مواقع زیر منتشر می‌شوند:

در پاسخ به حکم معتبر یا هرگونه درخواست اجباری دیگر از طرف مراجع قانونی کشور.

بنا به درخواست کاربر صدمه دیده (در صورت اثبات به کارشناسان).

مدیران وکیلنیک و نماینده‌ی آن‌ها هنگامی که نیاز به بررسی شکایات در مورد سوء‌استفاده باشد.

در صورتی که اطلاعات مرتبط با یکی از بخش‌های نرم افزار توسط یک ربات تولید شده و وکیلنیک برای رفع مشکلات فنی نیاز به انتشار داشته باشد.

در صورتی که کاربری در هر قسمت از نرم افزار خرابکاری کند و یا بطور مداوم رفتار غیر محترمانه داشته باشد، اطلاعات جهت بسته شدن آی‌پی آن کاربر یا شکایت به سرویس‌دهنده‌ی اینترنت وابسته به آن منتشر می‌شود.

در جاییکه منطقأ لازم می‌باشد از حقوق، اموال و یا امنیت وکیلنیک، کاربرانش و یا دیگران حفاظت شود.

سیاست وکیلنیک اجازه انتشار چنین اطلاعاتی را تحت هیچگونه شرایطی مگر شرایط ذکر شده در بالا نمی‌دهد.


به اشتراک گذاشتن اطلاعات با اشخاص ثالث:


به استثنای موارد خاص، تمامی مطالبی که به بخش‌های عمومی نرم افزار اضافه می‌شوند، قابل استفاده‌ی دوباره و عمومی می‌باشند. وکیلنیک اطلاعات خصوصی شما به جز مواردی که با رضایت کاربر به صورت عمومی منتشر میشود را به اشتراک یا در معرض فروش به اشخاص حقیقی و حقوقی ثالث بدون موافقت شما یا مرجع قانونی نخواهد گذاشت.


امنیت اطلاعات:

وکیلنیک در قبال دسترسی غیرمجاز به هرگونه اطلاعاتی که شما در نرم افزار و سایر بخش‌های عمومی آن تهیه کرده‌اید، هیچگونه تضمینی ارائه نمی‌دهد. دسترسی به این اطلاعات برای تمامی کسانی که به نحوی به سرور دسترسی دارند امکان پذیر می‌باشد.


ایمیل:

اگر شما در وکیلنیک ثبت‌نام می‌کنید ایمیل آدرس شما به صورت اختیاری درخواست می‌شود. شما می‌توانید آدرس ایمیل خود را در زمان ثبت نام یا سفارش اسلاید خود وارد کنید. در صورت تمایل شما، مراجعه کنندگان می‌توانند بوسیله‌ی آن برای شما ایمیل ارسال کنند. آدرس ایمیل شما برای آن‌ها قابل روئیت است. آدرس ایمیل‌ها می‌تواند برای ارتباط گسترده و عمومی وکیلنیک با کاربران مورد استفاده قرار گیرد.


حذف کردن اطلاعات:

اطلاعات کاربران وکیلنیک بعد از ایجاد شدن با درخواست کاربر قابل حذف میباشد. امکان تغییر اطلاعات هویتی و شغلی کاربر فقط در شرایط خاص امکان‌پذیر بوده و وکیلنیک هیچ‌گونه تضمینی در خصوص اجرای آن به کاربران نمی‌دهد.

چنانچه نیاز به راهنمایی بیشتری در رابطه با حریم خصوصی کاربران در وکیلنیک دارید از طریق روش های «تماس با ما» با ما تماس بگیرید.