چرا اخبار حقوقی و قضایی را باید دنبال کنیم؟

«خبر» را در جهان امروز مهمترین رکن اطلاع رسانی میدانند و از آن به عنوان شالوده ارتباطات نام برده اند. خبر پاسخی است به ذهن جستجوگر بشر، زمانیکه پاسخ بسیاری از چراهایش را جستجو میکند. خبر آنقدر مهم است که برخی از کشور از آن به عنوان وسیله ای برای جهت دهی به افکار عمومی استفاده میکنند و در این راه هزینه های گزافی را متحمل میشوند.

خبر ممکن است در زمینه های مختلف سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، ورزشی و … منتشر شود. یکی از زمینه که امروزه مورد توجه و اقبال مخاطبان قرار گرفته است، «حوزه حقوقی و قضایی» است. اخبار مربوط به مقررات جدیدالتصویب، اقدامات قوه قضاییه، اظهارات نمایندگان مجلس، وقایع حقوقی و… در این زمینه دسته بندی میشوند.

دانستن تصویب یک قانون جدید، تعیین تکلیف پرونده فلان شخصیت سیاسی، اطلاع از رویداد های مهم حقوقی جامعه و داشتن اطلاعاتی از این قبیل سبب میشود تا شما با آگاهی و چشمانی باز در زندگی روزمره تان تصمیم گیری نمایید. امروزه دیگر نمیتوان منکر این موضوع شد که اطلاع یا عدم اطلاع شما از یک واقعه حقوقی میتواند زندگی تان را تحت تاثیر قرار دهد.

«وکیلنیک» توانسته است با گردآوری مهمترین و پربازدیدترین اخبار حقوقی و قضایی ایران و جهان، برای کاربران عادی و وکلا به صورت جداگانه، سطح وسیعی از نیاز آنها به اطلاع از اخبار روز دنیا را پوشش داده و برآورده سازد.

در زیر دسته بندی ارایه اخبار در سایت وکیلنیک را مشاهده میکنید:

اخبار حقوقی و قضایی

اخبار حقوقی و قضایی

مهمترین و پربازدیدترین اخبار قوه قضاییه، قوانین جدید و رخدادهای حقوقی ایران و جهان را در این قسمت برای شما گردآوری کرده ایم. ما به شما اطمینان میدهیم که مهمترین اخبار را مشاهده میکنید و زمان خود را با خواندن خبرهای کم اهمیت هدر نخواهید کرد.

اخبار ویژه وکلا

مهمترین و پربازدیدترین اخبار حوزه وکالت، کارآموزی، کانون وکلا، مرکز وکلا و کلیه اخباری که یک وکیل باید به تناسب شغل خود و به صورت تخصصی از آنها اطلاع داشته باشد را از منابع معتبر جمع آوری کرده و در این بخش برای شما گردآوری کرده ایم.

مهم ترین عناصر ضروری برای یک خبر حقوقی چیست؟

برای اینکه بدانیم خبر چیست و آنرا از عناوین مشابهی مثل شایعه و… تشخیص دهیم نیاز است تا چند معیار ساده را در اخبار بررسی کنیم. در ادامه مطلب به مهمترین و موثرترین معیارهایی که به ما در این مسیر کمک میکنند خواهیم پرداخت:

خبر باید منبع معتبر داشته باشد:

مهمترین عاملی که باعث میشود تا یک خبر در گروه اخبار خوب و مفید قرار بگیرد، منبع آن است. خبر باید از منبعی درست و موثق مخابره شده باشد، در غیر این صورت میتواند گمراه کننده باشد. وکیلنیک توانسته است با استفاده از منابع موثق خبری، این اطمینان را به مخاطبان خود بدهد که آنچه به عنوان خبر در این سایت به آنها نمایش داده میشود از موثق ترین خبرگزاری ها جمع آوری شده است. ما برای اطمینان از موثق بودن اخباری که منتشر میکنیم از منابع معتبری همچون خبرگزاری میزان (وابسته به قوه قضاییه) ، خبرگزاری خانه ملت (وابسته به مجلس شورای اسلامی)، خبرگزاری ایرنا (وابسته به دولت) و سایر خبرگزاری های معتبر و موثق داخلی و خارجی استفاده میکنیم.

خبر باید آگاهی بخش باشد:

خبر باید شما را از موضوعی که نمیدانستید آگاه کند و چیزی به معلومات شما بیافزاید. این موضوع ممکن همین حال در حال رخ دادن باشد، در گذشته رخ داده باشد یا در آینده اتفاق بیوفتد. وکیلنیک سعی کرده است تا مهمترین، پربحث ترین و پربازدیدترین اخبار حقوقی و قضایی ایران و جهان را به دست شما برساند، طوری که مطمعن باشید آنچه میخوانید قطعا خبر مهمی است. شما میتوانید اطمینان داشته باشید، آنچه در خبرخوان وکیلنیک به شما ارایه میشود خبری بی اهمیت و کم ارزش نیست.

خبر باید به روز باشد:

جدید بودن یا اصطلاحا داغ بودن یکی از ویژگی های غیر قابل انکار یک خبر خوب است. یک خبر حقوقی زمانی برای شما مناسب است که در اولین فرصت و در کوتاه ترین زمان ممکن به دست شما برسد. گاه ممکن است اطلاع از یک قانون، بخشنامه یا … بعد از چند روز از انتشار آن بسیار دیر باشد. به همین دلیل ما در خبرخوان وکیلنیک توانستیم با استفاده از ربات های خبرخوان، منابع خبری خود را به صورت لحظه ای رصد کرده و مهمترین اخبار حقوقی منتشر شده در آن خبرگزاری ها را در سریع ترین زمان ممکن به دست شما برسانیم.

دسترسی به خبر باید آسان باشد:

خبر باید در دسترس باشد. یکی از ویژگی های خبر این است که به سادگی به دست مخاطب برسد. تصور کنید از یک روش ثابت برای اطلاع از خبرهای مورد نیازتان استفاده میکنید. حال اگر استفاده از آن روش با مانعی روبرو شود چطور؟ اگر روزنامه به دکه نرسد؟ اگر فلان شبکه اجتماعی فیلتر شود؟ اگر اینترنت قطع شد؟ ما فکر اینجا را هم کرده ایم! وکیلنیک اخبار حقوقی و قضایی مورد نیاز شما را در سه بستر مختلف منتشر میکند: 1_ سایت وکیلنیک 2_ اپلیکیشن وکیلنیک 3_ کانال تلگرام وکیلنیک. با این روش انتشار، همیشه جایی برای مطالعه خبر هست.

با خبرخوان وکیلنیک، پربازدیدترین اخبار حقوقی از منابع معتبر ایران و جهان در سریعترین زمان ممکن در دستان شماست