مقالات آموزشی

تعرفه دفاتر خدمات الکترونیک قضایی 1403

تعرفه دفاتر خدمات الکترونیک قضایی سال 1403

تعرفه دفاتر خدمات التکرونیک قضایی 1403

در سال های اخیر و با گسترش استفاده مردم از اینترنت برای رفع نیاز های روزمره، بسیاری از امور ضروری مردم از طریق تلفن های همراه و یا سایر سیستم های کامپیوتری به صورت آنلاین انجام می پذیرد.

قوه قضاییه نیز همگام با تحولات موجود در جامعه تلاش کرده است تا خدمات خود را به صورت آنلاین و غیر حضوری به شهروندان ارایه نماید. از این رو پس از تصویب تبصره 2 ماده 655 قانون آیین دادرسی کیفری (دادرسی الکترونیک) دفاتری با عنوان «دفاتر خدمات الکترونیک قضایی» در سطح شهر ایجاده شده اند تا خدمات ارایه شده توسط قوه قضاییه را به صورت غیر حضوری و بدون نیاز به مراجعه اشخاص به دادگاه ها انجام دهند. این دفاتر، خدماتی از قبیل ثبت دادخواست، ارسال اظهارنامه، اعلام رضایت، اعتراض به رای و … را پوشش می دهند.

قانون برای خدمات ارایه شده هزینه هایی را تعیین کرده است که نرخ این هزینه ها به صورت سالانه تعیین و ابلاغ میگردد. در این مقاله به تعرفه هزینه های دفاتر خدمات الکترونیک قضایی در سال 1403 که در 29 فروردین ابلاغ شده است میپردازیم.

همچنین خواهیم گفت که در فرض اعسار، میزان و نحوه پرداخت این هزینه ها به چه صورت خواهد بود. در انتها نیز به مزایا و معایب استفاده از دفاتر خدمات الکترونیک قضایی خواهیم پرداخت.

این ویدیو با کیفیت HD (720 p) تهیه شده است. در صورتیکه با کیفیت پایین پخش میشود، اتصال اینترنت خود را بررسی کنید.

دفاتر خدمات الکترونیک قضایی

در این مقاله، قبل از اعلام تعرفه دفاتر خدمات الکترونیک قضایی، به بیان مطالبی از قبیل اینکه دفتر خدمات الکترونیک قضایی چیست، مزایای دفاتر خدمات الکترونیک قضایی، ساعات کاری دفاتر خدمات الکترونیک قضایی و … میپردازیم. در صورتیکه میخواهید جدول نرخ تعرفه خدمات دفاتر را مشاهده کنید، اینجا کلیک کنید.

دفتر خدمات الکترونیک قضایی چیست؟

در این مقاله، قبل از اعلام تعرفه دفاتر خدمات الکترونیک قضایی، به بیان مطالبی از قبیل اینکه دفتر خدمات الکترونیک قضایی چیست، مزایای استفاده از دفاتر خدمات الکترونیک قضایی، ساعات کاری دفاتر خدمات الکترونیک قضایی و … میپردازیم. در صورتیکه میخواهید جدول نرخ تعرفه خدمات دفاتر را مشاهده کنید، اینجا کلیک کنید.

دفاتر خدمات الکترونیک قضایی برای سهولت در انجام امور حقوقی و قضایی مردم و در جهت کاهش اتلاف وقت، کاهش شلوغی محاکم و عدم نیاز مردم به مراجعه حضوری به دادگاه ها تاسیس شده اند. بنابراین می‌توان گفت از اهداف دفاتر خدمات الکترونیک قضایی کاهش مراجعه مردم به دستگاه قضا و همچنین سرعت بخشیدن به رسیدگی پرونده‌ها و صرفه‌جویی در زمان می‌باشد. در «آیین نامه ارائه خدمات الکترونیک قضایی» که مبنای قانونی تاسیس دفاتر خدمات الکترونیک قضایی نیز میباشد و در تاریخ 22 خرداد 1391 از جانب ریاست محترم قوه قضاییه ابلاغ شده است، تعریفی از دفاتر خدمات الکترونیک قضایی ارایه نشده است، لکن در راستای رفع اطاله دادرسی، تسریع در امور جاری محاکم و پیشگیری از وقوع جرم و با عنایت به اینکه در کلیه مراحل تحقیق و رسیدگی مدنی و جزایی و ارائه خدمات الکترونیک قضایی، داده پیام مطمئن برحسب نوع و محتوا در حکم نوشته، امضاء و اصل می باشد و نمی توان صرفاً به لحاظ شکل یا نحوه تبادل اطلاعات از اعتبار بخشیدن به محتوا و آثار قانونی آن خودداری نمود، دفاتر خدمات الکترونیک قضایی را متولی ارایه خدمات الکترونیک قضایی به شهروندان شناخته است.

پس از تصویب و ابلاغ «آیین نامه ارایه خدمات قضایی الکترونیک»، یک دستورالعمل تحت عنوان «دستورالعمل ضوابط و شرایط تأسیس، فعالیت و انحلال دفتر خدمات الکترونیک قضایی» در ۲۶ ماده و ۹ تبصره در تاریخ ۲۶ اردیبهشت 1392 به تصویب رییس قوه قضاییه رسید که در آن به بررسی جزییاتی در خصوص تشکیلات و کارکنان دفاتر، کانون دفاتر خدمات الکترونیک قضایی و … پرداخته شده است.

ساعت کاری دفاتر خدمات الکترونیک قضایی

ساعت کاری دفاتر خدمات الکترونیک قضایی به این شرح است:

روزهای شنبه تا چهارشنبه: 8 تا 16

روز های پنجشنبه: 8 تا 13

روزهای جمعه و تعطیلات رسمی: تعطیل

این ساعت ها با توجه به حجم کاری دفاتر ممکن است تمدید شده و ساعات خدمات رسانی با تصمیم مدیر دفتر، بیشتر از ساعت های مصوب نیز باشد. برای اطلاع از ساعت کاری دقیق هر دفتر بهتر است قبل از مراجعه حضوری از طریق تماس تلفنی از باز بودن دفاتر اطمینان حاصل کنید.

تعرفه دفاتر خدمات الکترونیک قضایی ارتباطی به روزها یا ساعت های کاری نداشته و در همه حال یکسان است.

اعسار از پرداخت هزینه دفاتر خدمات الکترونیک قضایی

سوالی که ممکن است مطرح شود این است که در فرض اعسار و در حالتی که شخص توانایی پرداخت هزینه های مربوط به خدمات ارایه شده در دفاتر خدمات الکترونیک قضایی را ندارد، آیا میتوان شخص را از پرداخت هزینه ها معاف کرد؟ تعرفه دفاتر خدمات الکترونیک قضایی برای اشخاص معسر، رایگان محاسبه میشود؟ آیا امکان قسط بندی کردن هزینه ها وجود دارد؟

در قوانین کشور ما برای کسی که توانایی مالی در پرداخت هزینه دادرسی و یا پرداخت محکومیت خود را ندارد شرایطی مانند معافیت از پرداخت یا قسط بندی کردن مبالغ در نظر گرفته شده است. اما قوانین کشور در خصوص نحوه پرداخت هزینه های مربوط به خدمات دفاتر خدمات الکترونیک قضایی برای اشخاصی که توانایی مالی کافی ندارند ساکت است.

در یکی از بخشنامه های صادره از کانون دفاتر خدمات الکترونیک قضایی، مقرر شده است: برای کسانی که کد رهگیری دریافت کرده اند یا دادخواستی مبنی بر اعسار از پرداخت هزینه دادرسی داشته باشند تا 30 درصد تخفیف در قیمت خدمات ارایه شده میتوان لحاظ نمود.

جدول تعرفه دفاتر خدمات الکترونیک قضایی

نوع خدمت
تعرفه سال 1403 (تومان)
تنظیم اظهارنامه

63.000

تنظیم شکوائیه/ اعلام جرم/ درخواست/ دادخواست بدوی و اعتراضی

77.000

تنظیم واخواست اسناد تجاری

50.000

ثبت قرارداد و اعطای وکالت

50.000

تنظیم و ثبت لایحه/اعلام نظریه کارشناسی

63.000

ثبت اطلاعات و ارائه شناسه قضایی

33.500

تقاضای وثیقه گذار و کفیل

63.000

افزودن اطلاعات افراد ذی سمت پرونده و اظهار نامه، وکیل، نماینده (هر نفر)

7.000

افزودن پیوست (هر صفحه)

7.000

تایپ هر صفحه

براساس تعرفه اعلامی از نهادهای متولی

پرداخت الکترونیکی درآمدهای عمومی و اختصاصی و سپرده های فضایی

7.500

چاپ و تحویل هر برگ اوراق قضایی

براساس تعرفه اعلامی از نهادهای متولی

پیگیری اظهار نامه، شکوائیه، دادخواست

7.500

اطلاع رسانی وضعیت پرونده

7.500

ویرایش اطلاعات در سامانه ثنا

14.500

ورود به صفحه شخصی در سامانه ابلاغ و رویت آن

7.500

تحویل رمز حساب کاربری

5.500

تقاضای گواهی عدم سوء پیشینه

11.500

دریافت هزینه تمدید پروانه و کلا/کارشناسان/ مترجمین

7.500

اماده سازی پیش نویس دادخواست/ شکوائیه/ اعلام جرم/ درخواست

150.000

اطلاع رسانی فرآیند دادرسی از طریق پیامک برای هر فرد

براساس تعرفه اعلامی از نهادهای متولی

دریافت نوبت مراجعه به واحدهای قضایی

42.00

شرکت در جلسه تحقیق و رسیدگی الکترونیک

15.000

تکمیل فرایند احراز هویت

7.700

درخواست گواهی پیشینه محکومیت های مالی

11.900

ملاقات از راه دور خانواده زندانیان

15.000

ارایه خدمات سیار

معادل سه برابر خدمت ارائه شده

تنظیم استشهادیه الکترونیک

44.500

ارائه خدمات مشورتی جهت طرح و پیگیری امور قضائی (حداکثر ۱۵ دقیقه)

98.000

خدمات خود کاربری

معادل ۲۰ درصد خدمت ارائه شده

ثبت اطلاعات و محاسبه ارزش منطقه ای

26.000

خدمات غیر حضوری دفاتر

معادل ۵۰ درصد تعرفه خدمات حضوری

ثبت درخواست داوری

55.000

ثبت تقسیم سهم الارث سهام عدالت

95.000

خدمات شبه قضایی

مطابق تعرفه اعلامی نهادهای متقاضی

برون سپاری اجرای احکام مدنی به دفاتر خدمات الکترونیک قضایی (تنظیم و ثبت اوراق قضایی از قبیل اجرائیه، مکاتبه قضایی، استعلامات و…)

63.000

تکمیل فرایند ثبت اطلاعات و ارائه شناسه قضایی

10.000

درخواست عفو، تخفیف و تبدیل مجازات

77.000

داد خواست ورود ثالث/ جلب ثالث/ اعاده دادرسی/ تقابل شورای حل اختلاف

77.000

ثبت دعاوی مراجع اختصاصی اداری و شبه قضایی

77.000

ثبت اعتراض به آراء دادسرا، تجدید نظر خواهی و اعاده دادرسی از آرای دادگاههای نظامی

77.000

صدور گواهی انحصار وراثت

77.000

ثبت مفقودی (چک، اشخاص، اشیاء، مدارک و اموال منقول)

77.000

دریافت گواهی فوت از سازمان پزشکی قانونی

15.000

درخواست اعتبار سنجی افراد

15.000

مزایای استفاده از دفاتر خدمات الکترونیک قضایی

مزایای استفاده از دفاتر خدمات الکترونیک قضایی

در این بخش از این مقاله به بررسی مزایا و معایب استفاده از دفاتر خدمات الکترونیک قضایی خواهیم پرداخت.

الف) آینده نگری در ارایه خدمات:

با پیشرفت تکنولوژِی و وابستگی بیشتر فعالیت های انسان به اینترنت، شاهد این هستیم که روز به روز به دامنه نیازهایی که با اتصال یک دستگاه به اینترنت حل میشوند افزوده میشود. یکی از مواردی که در طی سال های اخیر جای خالی آن در خدمات الکترونیک خالی بود، خدمات الکترونیک قضایی بود. قوه قضاییه توانسته است با تاسیس دفاتر خدمات الکترونیک قضایی ، رفع بسیاری از نیازهای شهروندان در حوزه خدمات قضایی را به اینترنت گره زده و بستری مناسب برای ارایه این خدمات به صورت آنلاین و غیرحضوری فراهم آورد. تاسیس چنین دفاتری در دنیای امروزی که نفوذ اینترنت تا جزیی ترین نیازهای انسان ها احساس میشود، سبب خواهد شد تا در آینده ای نزدیک که زندگی انسان به شدت وابسته به اینترنت و خدمات آنلاین خواهد شد، قوه قضاییه را همگام با تغییرات روز جهان به پیش براند. ایجاد دفاتر خدمات الکترونیک قضایی نیاز شهروندان به خدمات قضایی را در کنار سایر نیازهایی که با دنیای آنلاین فراهم میشود برطرف خواهد ساخت.

ب) حضور نیروی متخصص و ماهر

در فرض فقدان دفاتر خدمات الکترونیک قضایی، بسیاری از مردم که امکان مراجعه حضوری به محاکم را ندارند ناچار میشوند برای رفع نیاز های حقوقی و قضایی خود، به سراغ افراد غیر متخصص و یا کافی نت ها رفته تا خدمات حقوقی آنلاین مورد نیاز خود را دریافت نمایند. مراجعه به مراکزی غیر تخصصی مثل کافی نت ها و … باعث میشود تا در مسیر رفع نیازهای حقوقی شهروندان، اشکالات و ایرادات جبران ناپذیری رخ دهد.

یکی از مزایایی که در دفاتر خدمات الکترونیک میتوان به آن اشاره کرد، حضور نیروی متخصص و متعهد است که با گذر از فیلترهای مختلفی به استخدام این دفاتر درآمده اند و تخصص کافی برای رفع مشکلات حقوقی شهروندان را دارا میباشند.

ج) مشاوره حقوقی

هرچند ارایه مشاوره حقوقی در شرح وظایف و صلاحیت های کارمندان دفاتر خدمات الکترونیک قضایی نیست، لکن یکی دیگر از مزایای دفاتر خدمات الکترونیک قضایی این است که در فرض بروز مشکل حقوقی برای شهروندان، آنها میتوانند با مراجعه نزد کارمندان یا مدیران دفاتر از کلیت موضوع مطلع شده و حتی در مقیاسی کلی و نه چندان تخصصی از مشاوره هایی که از جانب این دفاتر ارایه میشود بهره مند شوند. هر چند کارمندان دفاتر خدمات الکترونیک قضایی در قامت یک وکیل یا مشاور حقوقی قادر به ارایه مشاوره تخصصی نیستند اما با توجه به تخصص و مهارت شان در زمینه های حقوقی، میتوانند راهنمایی های ابتدایی لازم را به شهروندان ارایه دهند و افراد را از سردرگمی و گمراهی برهانند.

در جدول تعرفه دفاتر خدمات الکترونیک قضایی، برای «مشاوره حقوقی» برای سال 1403 مبلغ 98000 تومان در نظر گرفته شده است.

د) رفع نواقص دادرسی

بعد از تاسیس دفاتر خدمات الکترونیک قضایی، افراد ملزم شدند به مراجعه به این دفاتر جهت ثبت دادخواست، لایحه، شکواییه، اظهارنامه و … . این الزام موجب شده است تا بسیاری از نواقص و ایرادات شکلی و ماهیتی که در درخواست های تقدیمی وجود دارد توسط پرسنل دفاتر خدمات الکترونیک قضایی برطرف شده و با برطرف شدن ایرادات، عملیات ثبت و ارسال درخواست به مرجع قضایی به درستی انجام شود. این مساله برای مراجعه کنندگان به دفاتر دارای دو مزیت مهم است:

اول اینکه با برطرف شدن نواقص احتمالی در زمان ثبت درخواست های مختلف، هزینه های ناشی از برگشت خوردن اوراق یا رد درخواست یا … به شهروندان تحمیل نمیشود.

دوم اینکه با برطرف شدن نواقص احتمالی در زمان ثبت درخواست های مختلف در زمان صرفه جویی شده و روند رسیدگی به درخواست ها در مراجع قضایی به دلیل وجود نواقص در اوراق و مدارک ارسال شده کند و طولانی نخواهد شد.

آمارها نشان میدهد برخی از ایرادات و نواقصی که باعث به تاخیر افتادن دادرسی و طولانی شدن زمان رسیدگی به درخواست شهروندان در دادگاه ها میشدند مانند امضا نکردن دادخواست توسط خواهان، کامل نبودن مشخصات شهود، پرداخت نکردن هزینه های دادرسی و … تقریبا به صفر رسیده اند.

معایب استفاده از دفاتر خدمات الکترونیک قضایی

معایب استفاده از دفاتر خدمات الکترونیک قضایی:

هرچند تاسیس و استفاده از دفاتر خدمات الکترونیک قضایی در مجموع دارای مزایای بسیاری برای شهروندان و نظام دادرسی کشور ماست اما در قضاوتی عادلانه باید به معایب تاسیس و ایجاد چنین دفاتری نیز نظر داشت:

الف) کمبود دفاتر و پراکندگی نامتوزان در شهرها

در بسیاری از شهرهای کشور مشاهده میشود که در نسبت بین جمعیت و تعداد دفاتر تاسیس شده، حد نصاب های لازم رعایت نشده و تعداد دفاتری که در برخی شهرها ایجاد شده است به نسبت جمعیت آن شهر بسیار کم است. این موضوع در نهایت باعث شلوغی و افزایش مراجعه به دفتر مورد نظر شده و در نهایت موجبات نارضایتی شهروندان را به دنبال خواهد داشت.

در برخی موارد نیز مشاهده شده است که دفاتر خدمات الکترونیک قضایی در یک شهرستان در یک نقطه پر جمعیت یا نزدیک به دادگستری یا اماکن پر تردد شهر تجمیع شده اند و در برخی مناطق دیگر شهر، دسترسی به دفاتر خدمات الکترونیک قضایی دشوار است. این پراکندگی نامتوازن نیز میتواند از موجبات نارضایتی شهروندان در زمان استفاده از خدمات الکترونیک قضایی باشد.

ب) حذف نشدن نیروی انسانی

هرچند تاسیس دفاتر خدمات الکترونیک قضایی در راستای تحقق هدف الکترونیکی شدن خدمات قضایی در قوه قضاییه بوده است اما این هدف هنوز به طور کامل و دقیق محقق نشده است. زیرا در هر صورت برای استفاده شهروندان از خدمات الکترونیکی و آنلاین قوه قضاییه، مراجعه حضوری به مکانی به نام دفتر خدمات الکترونیک قضایی و انجام امور مورد نیاز توسط نیروی انسانی شاغل در دفتر یک امر ضروری است. بدیهی است که ارایه یک خدمت آنلاین زمانی میتواند به حد اعلای خود برسد که کاربر بدون نیاز به مراجعه حضوری و بدون دخالت نیروی انسانی شخصا بتواند به صورت غیرحضوری و خودکاربری نیازهای حقوقی خود را برطرف نماید.

ج) متمرکز نبودن و کندی سامانه ها

یکی از بزرگترین معایبی که میتوان در خدمات رسانی دفاتر خدمات الکترونیک قضایی به آن اشاره کرد یکپارچه نبودن سامانه های مورد استفاده در این دفاتر است. سامانه عدلیران، سامانه ثنا و سامانه نوبت دهی دفاتر خدمات الکترونیک قضایی ، سه سامانه با کارکرد مشابه ولی زیرساخت های مجزا هستند که این یکپارچه نبودن، میتواند در عمل برای کاربران مشکل ساز شود.

همچنین کندی سامانه های مورد استفاده در دفاتر و قطعی مکرر سامانه ها از مهمترین علل نارضایتی مردم در زمان استفاده از خدمات این دفاتر است.

د) فقدان نظام رتبه بندی

یکی از کمبودهای مهمی که رفع آن میتواند در بهبود بخشیدن وضعیت استفاده شهروندان از دفاتر خدمات الکترونیک قضایی بسیار موثر باشد، نظام رتبه بندی دفاتر است که این موضوع امروز وجود نداشته و چنین نظام و سازوکاری برای این دفاتر تعبیه نشده است.

وجود نظام رتبه بندی باعث ثبت رضایتمندی مردم از عملکرد دفاتر شده و با ایجاد فضای رقابتی بین دفاتر خدمات الکترونیک قضایی موجب خواهد شد تا این مراکز برای خدمت رسانی هرچه بهتر به شهروندان از یکدیگر سبقت بگیرند. همچنین با ثبت نظرات مراجعه کنندگان این امکان برای شهروندانی که برای اولین بار قصد مراجعه به دفاتر خدمات الکترونیک قضایی را دارند فراهم میشود تا بدون نیاز به تحقیق و پرس و جو در خصوص اینکه کدام یک از دفاتر سطح شهر خدمات رسانی بهتری دارند، صرفا با مراجعه به سامانه رتبه بندی به راحتی بهترین دفاتر برای مراجعه را انتخاب نمایند.

هـ) حذف نشدن کاغذ از سیستم اداری قوه قضاییه

هر چند در ظاهر بسیاری از خدماتی که دفاتر ارایه میدهند به صورت آنلاین میباشد اما در نهایت آنچه به عنوان حاصل کار ثبت و ضبط میشود در قالب پرینت کاغذی در اختیار مراجعه کنندگان قرار میگیرد. همچنین بسیاری از امور انجام شده در دفاتر خدمات الکترونیک قضایی که برای مراجع قضایی ارسال میگردد در نهایت در دادگاه ها تبدیل به نسخه کاغذی میشوند. این درحالی است که با وجود سیستم ثبت و ضبط الکترونیکی امور قضایی نیازی به ارایه نسخه کاغذی به مخاطب در بسیاری از موارد وجود نداشته و میتوان با ارایه یک کد یا هلوگرام، نسخه قابل استعلام آن خدمت را به صورت الکترونیکی در دسترس افراد قرار داد. همچنین با استفاده هرچه بیشتر محاکم از رایانه، این امکان باید فراهم شود که بدون نیاز به پرینت کاغذی، صرفا آنچه در سامانه ثبت و ضبط شده است در اختیار دادگاه ها قرار بگیرد و نسخه الکترونیکی مورد نظر در هر پرونده قابل دسترسی و استناد باشد.

پشتیبانی دفاتر خدمات الکترونیک قضایی

پشتیبانی و مشاوره دفاتر خدمات الکترونیک قضایی:

در صورت وجود هرگونه سوال یا ابهام در خصوص نحوه مراجعه به دفاتر، آدرس دفاتر، انتقادات، پیشنهادات یا نیاز به خدمات سیار میتوانید از طریق روش های زیر با پشتیبان دفاتر خدمات الکترونیک قضایی شهر خود در ارتباط باشید:

مراجعه حضوری (تهران): تهران، خیابان شهید بهشتی، نبش خیابان ولیعصر(عج)، خیابان عبادی، نبش کوچه منصور، پلاک ۳

مرکز تماس پشتیبانی خدمات الکترونیک قضایی: 1470 و 02157798000

دورنگار کانون دفاتر خدمات الکترونیک قضایی (فکس): 02188558976

ایمیل کانون دفاتر خدمات الکترونیک قضایی: info@kdke.ir


اگر در خصوص استفاده از دفاتر خدمات الکترونیک قضایی مشکلی داشتید یا نیاز به مشاوره در این زمینه دارید، حتما در این خصوص با یک وکیل یا مشاور حقوقی مشورت نمایید. تیم مشاوره حقوقی وکیلنیک به صورت آنلاین میتوانند شما را در زمینه «استفاده از دفاتر خدمات الکترونیک قضایی» یاری دهند.

برای ارتباط با مشاوران وکیلنیک اینجا کلیک کنید.


دفتر خدمات الکترونیک قضایی چیه؟

مکانی است نیمه اداری که برای ارایه برخی خدمات قضایی به صورت آنلاین و زیر نظر قوه قضاییه تاسیس شده اند.

آیا دفاتر خدمات الکترونیک قضایی ساعت کاری مشخصی دارند؟

بله. ساعت کاری این دفاتر معمولا از 8 تا 16 برای روزهای عادی و 8 تا 13 برای پنجشنبه هاست. جزییات ساعت کاری دفاتر خدمات الکترونیک قضایی در این مقاله به صورت کامل بیان شده است.

آیا مراجعه به دفاتر خدمات الکترونیک قضایی هزینه بردار است؟

بله. برای استفاده از خدمات این دفاتر باید هزینه های تعیین شده در تعرفه قانونی را پرداخت نمایید. برای مشاهده جدول تعرفه هزینه ها اینجا کلیک کنید.

اگر کسی توانایی پرداخت هزینه خدمات الکترونیک را نداشته باشد چه باید کرد؟

قانون مشخصی برای نحوه پرداخت هزینه ها برای اشخاص معسر و فاقد توان مالی وجود ندارد. اما طبق بخشنامه صادره از جانب کانون دفاتر خدمات الکترونیک قضایی، مدیران دفاتر میتوانند تخفیف هایی را برای این دسته از اشخاص در نظر بگیرند.

آیا میتونم فهرست استعلام های انجام شده در مورد خودم رو مشاهده کنم؟

بله اطلاعات مربوط به فهرست استعلام های انجام شده در مورد هر شخص قابل مشاهده است.

استفاده از خدمات این دفاتر چه مزایایی داره؟

در متن این مقاله به طور کامل به مزایای تاسیس دفاتر خدمات الکترونیک قضایی پرداختیم. مواردی از قبیل حضور نیروی متخصص و ماهر، رفع نواقص دادرسی، مشاوره حقوقی و … از مزایای استفاده از این دفاتر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *